فوتبالی

از آنجايی که من هميشه وقتی ميبينم بازی داره اعصابم را خورد ميکنه ،يه مدت از ديدنش قهر ميکنم تا بلکه نتيجه تغيير کنه الان هم اومدم اينجا يه ذره ورزشی فرهنگی اجتماعی بنويسم بلکه اعصابم راحت شه ! اين مطالب در حين نيمه ی اول بازی ايران و قطر نوشته شده اينه که يه ذره جو فوتباليه!

*اگه قرار بود مسابقه ی ايران و آلمان در آلمان برگزار ميشد و شبکه های تلويزيون ايران بازی را با همون قدر تاخيری که ZDF آلمان اين بازی را نسبت به جام جم ج.ا. ايران پخش ميکرد نشون ميدادند حتما اين تاخير را ميگذاشتيم پای سانسوری که قراره از تماشاچيها و ... بشه ! اما الان که ZDF آلمان مسابقه ايران و آلمان را با همون چند ثانيه تاخير نشان ميداد اصلا دنبال دليل و توجيه براش نميگردم !
 تا حالا برام زياد پيش اومده که در حال ديدن سريالهای تلويزيونی از تلويزيونهای اينجا يه جاهايی به خودم بگم الان اگه ايران بود مبهم بودن اين قسمت فيلم يا پرش يه دفعه ايش را ميگذاشتم سر سانسوری که وجود داره در حالی که اينجا ديگه مطمئنم هيچ قيچی ای در کار نبوده بلکه مشکل يا از خود فيلمه يا آی کيوی بنده !

*چرا ما خبرنگارهامون هم فرهنگ نگاه کردن به گزارشگر را ندارند؟در مصاحبه های بازيکنهای آلمانی اون قدر يه سری چهره های تکراری از عکاسان و خبرنگاران مجلات اومدند خودشون را پشت سر بازيکن چسبوندند که من از ديدن صد باره ی قيافه شون هم از خنده ترکيدم هم از حرص! آخه اين چه وضعيتيه؟!حالا بعضی ها خيلی تابلو نيستند الکی بيست بار از اون پشت رد ميشن مثلا يه کاری دارند که رد ميشن اما بعضی هاحتما بايد بيان خودشون را بچسبونند به اين که دارند ازش سوال ميکنند! آخه اصلا تو  ميفهمی که چی داره به آلمانی ميگه يا قراره از تو هم سوال بشه که خودت را ميچسبونی بهش ومثل دوربين نديده ها تو دوربين زل ميزنی ؟!!! 

آخ گفتم آلمانی ...از اينکه آلمانی نميفهمم خيلی حرصم ميگيره ! آلمانی زبانيه که وقتی ميشنوم شديد احساس ضعف ميکنم . من عقيده دارم آدم بايد سعی کنه از زبانهای مهم دنيا يه دوره ی مقدماتی بخونه که حداقل با فعل و حرف تعريف و ...اون زبان آشنا باشه . همين اندازه هم خيلی به آدم در درک مفهوم کلی کمک ميکنه . اما به نظر من متاسفانه همون شروع يادگيری سخت تر از ادامه اونه.به هر حال يادگيری يه زبان خارجی يا همت بالا ميخواهد يا اجبار .البته يه چيز ديگه هم هست .درسته که برای ياد گيری هيچوقت دير نيست اما امروز بهتر از فرداست ! 

* * * * * * *

 
الان ديگه بازی تموم شده .راستی چرا ما هميشه با عرب جماعت که بازی ميکنيم بايد قلبمون بياد تو گلومون ؟ خدا را شکر که اين بار به خير گذشت ! تبريک ميگم !

 

  
نویسنده : نگاه ; ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۳