شبکه کارتون نت وورک که معرف حضورتون هست ؟! تازگی شروع کرده به يه سری از کارتونهای سند باد را گذاشتن . هر بار که تبليغ اين کارتونش را ميکنه با اين جمله شروع ميکنه : «خيلی خيلی وقت پيش La Perse (همون پرشيا انگليسی که معادل سرزمين پارس يا همون ايران خودمونه ) مرکز جهان بود » هر بار که اين جمله را ميشنوم هم يه احساس شادی بهم دست ميده که بالاخره تو قصه ها هم که شده اين را ميگن ...هم نا خود آگاه يه آهی ازم بلند ميشه (همين الان هم که دارم مينويسم آه کشيدم !)
چند روز پيش يه مسابقه شبکه ی دو فرانسه گذاشته بود ،در يکی از مراحلش بايد تک تک شرکت کننده ها اسم کشورهايی که زبان عربی زبان رسمی شونه را نام ميبردند و هر کدوم از شرکت کننده ها که اشتباه ميگفت يا کم می آورد بلافاصله حذف ميشد .شايد چهارمين يا پنجمين شرکت کننده بود که اسم ايران را آورد ...داغ کردم ...بعد هم از اينکه بلافاصله حذف شد دلم خنک شد (اگه فقط امتيازش کم ميشد و ميرسيد تا مراحل آخر که ميمردم از حرص !)...بعد هم هر چی ميديدمش با خودم مثل پيرزنها غر غر ميکردم که الهی در هر چی مسابقه ميری بازنده شی ... بيسواد ...تو واسه چی مسابقه شرکت کردی ؟ و ...!!!

اين ها را که ميگم نه این که نژاد پرست باشم و بگم که عربها از ما پایین ترن و از اين حرفها ...نه ! فقط از این که  يه روزی دنيا بوده و  تمدن ما، اما حالا ديگه چيزی ازش نمونده تا جايی که ما را با قوم عرب يکی ميبينند،حرصم ميگيره.


با اجازه ميخواستم چند روزی (حدود يه دو هفته ) ازتون مرخصی بگيرم ! از همه ی اونهايی که ميان اينجا و من تا مدتی نميتونم بازديدهاشون را پس بدم واقعا معذرت ميخوام .

از همه تون هم خيلی التماس دعا  دارم .

  
نویسنده : نگاه ; ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ امرداد ۱۳۸٢