تکنولوژی

سلام . اول از همه يه ۲ تا مژده بدهم : ۱-اينکه من هنوز زنده ام ! (اينکه مژده نبود ! ) ۲- هم اينکه اين دفعه مجبورم کم بنويسم ! آخه امتحان دارم ...اون هم در تعطيلات پايان هفته...   وقتی که هنوز ثبت نامم تکمیل نشده !! وقتی که هنوز يه عده اصلا ثبت نام نکردند و طبيعتا بايد دانشگاه تق و لق باشه ! ...ما که تا حالا تق و لقی نديديم!


اندر مضرات تکنولوژی برتر و اينترنت يکيش همين امتحان است ! اون موقع که سوييس بودم تازه اينترنت اومده بود ...هنوز کسی ازش اصلا سر در نمی آورد . اون موقع خود کامپيوترش هم اين طوری همگانی نشده بود . يه بار که در يکی از کلاسها يکی از دبيرها ميخواست بدونه چند نفر خونه شون کامپيوتر دارند ۳ -۴ نفر هم نشديم !
حالا عوضش الان ! بعضی از جزوه های درسی بعضی از استاد ها روی سايت دانشگاه است که بايد هر دانشجو با استفاده از شماره ی دانشجويی اش از اونها استفاده کنه . همون جلسه ی اول که استاد شيمی ميخواست آدرس سايتش را بده وقتی پرسيد چند نفر در منزل دسترسی به اينترنت در منازلشون دارند يه دفعه همه ی سالن که يه حدود ۱۰۰ نفری ميشدند دست بلند کردند ! اين بود که استاد ترجيح داد سوالش را بر عکس بپرسه تا راحت تر آمار دستش بياد !
سریال اسکیپی را یادتونه ؟ اون پسره تو خونه شون با بی سیم درس میخوند ؟ من اون روزها هر چی این سریال را میدیدم میگفتم خوش به حالش... کاش من هم میتونستم این طوری درس بخونم ! حالا تقریبا وضعیتم همین طوری شده (کاش یه چیز دیگه اون روزها آرزو کرده بودم !) امتحان اين هفته ام تقریبا همين طوری است ! روی اينترنت ! ۲ ساعت تموم بايد بشينی و جواب بدی ...حق برگشت نداري، حق هم نداری وسطش بری ...يعنی اگه رفتی وقتی بر گردی ديگه زمانت تموم شده ! من هم که ما شا ا... چه قدر مطالعه داشتم ! درسته که امتحانش اپن بوکه(open book) اما بالاخره تا ندونی چی تو بوکت! نوشته که نمیتونی ازش استفاده کنی ! امروز هم که  از صبح تا ظهر منتظر موندم تا اينکه يکی که فکر ميکردم مياد رو خط بياد و حرفهای اون دفعه ايش را که نيمه کاره مونده بود تموم کنه...اون هم که هر چی ميومد يا قطع ميشد يا اون قدر سرعتش پايين بود که هر ۴ تا خطی که من مينوشتم یه علامت تعجب از اون ميرسيد ! آخرش هم نفهميدم چی کارم داشته !

  
نویسنده : نگاه ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ مهر ۱۳۸٢