هیچ وقت فکر نمیکردم یه زمونی بتونم این همه کتاب و درس را به یه زبون دیگه بخونم و بعد هم کم کم پر رو شم و همه رابگذارم برای شب امتحان! خوب خوبیش اینه که الان کلمات درسی تقریبا تکرار میشه. این ترم اخلاق داشتیم! بله! اخلاق! اون هم از نوع مسیحیش! بالاخره ما هم دروس عمومی داریم دیگه! کلی ترسیدم سر این درس! به خصوص که با دور اول خوندن هیچی اش را نفهمیدم! کلی کلمه ی عجیب و غریب با کلی اصطلاحات دینی مسیحی! صد رحمت به متون درسی تخصصی! آخه موضوع این بود که هم میگفت آره هم میگفت نه! یعنی نمیشد فهمید آخرش فلان کار درسته یا نه! مثلا میگه اتانازی از نظر کلیسا اشکال داره بعد یه جای دیگه میگه باید به انسان احترام گذاشت و شاید بهتره بگذاریم مریض کنار خانواده اش بمیره تا با کلی دستگاه! تازه کاشف به عمل اومده مادر خود استاد -که کشیش بود- هم با اتانازی فوت کرده! من هم سعی کردم تو امتحان مثل خودش جواب بدم! در مجموع تجربه ی جالبی بود! خوبیش این بود که نظر دین خودمون را هم ازمون میخواست. 

این خبر را شنیدید ؟ خوب من اصلا این برنامه را ندیدم! ولی همیشه برام عجیبه که این ها بعضیشون به این راحتی در مورد احتمال جداییه دو قسمت بلژیک حرف میزنند! انگار عرق ملی ندارند!

برای کار آموزی در تابستان درخواست کار تو یه کارخونه را دادم. برای این کار به خانمی که مسول پبگیری است می سپارم که با هر جایی تماس میگیره حتما این موضوع را چک کنه که با حجاب مشکل نداشته باشند (دیگه بعد از این همه وقت دستم اومده آخه!) بعد از کلی پشت گوش انداختن و امروز فردا کردن خبرم میکنه که گفتند نه حجاب که کلاه های مخصوص هم قبول نمیکنیم. خودش کلی تعجب کرده و چون دیر اقدام کرد و پیدا کردن یه کارخونه ی دیگه الان و اون هم در بروکسل راحت نیست داره دنبال یه دلیل قانع کننده برای این رفتارشون میگرده... یکی از دلایلش فلامان‌هاند ( هلندی زبانهای بلژیک). میگه حتما اونها تو این کارخونه همه کارند!
زیاد پیش اومده که از خود بلژیکی ها رفتارهای نا مناسب فلامان‌ها را  چه نسبت به خارجی ها و چه نسبت به خود فرانسوی زبان ها شنیدم. البته یکی دو موردش هم خودم دیدم... ولی از اونجایی که تازه همین امروز امتحان اخلاق را دادم و هنوز تازه است به قول این استاده همیشه هم این طور نیست و بستگی داره!

-------------------------------------------------
خودمونی
نه اینکه بخوام خودم را لوس کنم یا الان بخواهم تو این موقعیت این چیزها را بگم چون الانه! فقط دوست دارم این حرف دلم را هر چه زودتر بگم... اینکه باور کن بهترینی و هیچ کس دیگه ای نمیتونست مثل تو برام هم دوست باشه هم مادر.

/ 8 نظر / 16 بازدید
سارا

سلام خانومی... انشاالله زودتر يه جايی برای کارآموزی پيدا کنی.. ميدونی حرصم ميگيره که اگه اونا اينکارا رو بکنن هيچ اشکالی نداره و ربطی به آزادی هم نداره اما در مورد ما............ انشاالله خدا مادرت رو برات حفظ کنه.....

زيتا

سلام.زياد سخت نگير دوست عزيز که فلامان ها در کشور خودشان قوانين را برای ما خارجی ها هم اعمال ميکنند،احتمالن از ايران ياد گرفته اند که نميگذارند هيچ خارجی بدون حجاب وارد ایران بشود،چون در گذشته که از اين بازيها در نمی آوردند.

نقره ای

خواهش می کنم ... من که کاری نکردم!!!!!خوب نگفتی واسه کی نوشتی ديگه ... منم به خودم گرفتم ميگم خيلی خسته ای نه؟؟؟؟؟ امتحانا ... بلاگ ... وب گردی ... سر زدن به آشناها ... شب يلدا اونورا چه خبر ... هندونه گير مياد با انار؟؟؟ نمی دونم حسش چه جوريه ... شايد اصلاْ حسی نباشه ... نمی دونم ... ... خلاصه که .... خوبی؟؟

حميد رضا ..:: سبوی عشق ::..

سلام دوست خوبم و چه خوبه که درس اخلاق رو به خوبی ژاس کرديد اون هم اخلاق مسيحی و حالا در کل چطور بود خودشون به اون اخلاقی که تو کتاباشون گفتن اعتقاد دارن ؟ اميدوارم شما دوست نازنين بتونيد هر چه زودتر محل مناسبی برای کار آموزی پيدا کنيد...

حميد رضا ..:: سبوی عشق ::..

اگه من اين قضيه کار آکوزی شما رو برای خانواده ام تعريف کنم می دونيد چی ميگن؟؟؟ ميگن درد و بلای اين دختر خانوم بخوره تو سر اين دختر هايی که تو ايران اسلامی دنبال راهی ميگردن که از اسلام و حجاب فرار کنن متاسفانه .... التماس دعا هموطن عزيز و گلم

مليکا

اميدوارم هر چه زودتر جايی برای کارامکوزی پيدا کنی تازه با وبلاگت اشنا شدم اما انگار خيلی اشناست. مراقب خودت باش. در مورد لايحه اتانازی اگرونينگن من هم زياد مطلب خوندم اما هيچوقت نمی تونم قبول کنم يک نفر را اينجوری راحت کنم!اخه شغل من هم پزشکيه

هاپوتی

سلام. ان شالله موفق بشيد. دوستی دارم که ۲۰ ساله اينجايه و گرافيک خونده به خاطر حجاب کار پيدا نکرده وقتی سايتشو ميبينن دعوت به کار ميشه ولی از اولين مصاحبه بدون دليل رد ميشه برای اين بازی شب يلدا ميخواستم دعوتتون کنم. خدا کنه گرفتار نباشيد.

سعيد

اميدوارم که موفق باشيد و حتما ميشيد.