تفاهم

میگم این تفاهم هم چیزعجیبیه ها! یک دوست دارم - قبلا هم در موردش گفتم- مال کشور کنگواست، کنگو کجاست؟ اون وسط‌های آفریقا! از اون بچه های مسیحی معتقد است و همسن و سال خودم . شاید تنها نقطه مشترک بین من و اون هم همین سنمون باشه! چون نه ظاهر سفید و سیاهپوست مون به هم میاد و نه اینکه دین و فرهنگمون طبیعتا شباهتی به هم داره! تا حالا کشورهای همدیگه را ندیدیم و این اولین بار است که من با یه کنگویی و اون با یه ایرانی دوست شده! با این حال یه چیزعجیبی بین من و این دختر هست که تنها کلمه ای که میتونم براش پیدا کنم همین کلمه ی تفاهم است! خیلی جالبه! وقتی با هم حرف میزنیم کاملا هم دیگه را درک میکنیم! چه وقتی اون از کشورش میگه و چه وقتی من تعریف میکنم! حتی نظراتمون در مورد رفتار سیاستمداران و حکومت کشور دیگری شبیه است! یا نظراتمون در مورد زندگی و آینده و ازدواج! اون وقت تازه میفهمیم که فرهنگ‌ و اعتقاداتمون در عین حال که همیشه یکی نیست و با اینکه از دو منطقه ی خیلی دور از همیم ولی برامون چه قدر قابل درک و نزدیک است ! عجیب اینه که من میتونم 2 ساعت تمام سر پا بایستم و باهاش حرف بزنم بدون این که خسته بشم اما با بعضی از دوست‌های ایرانیم که معمولا باید بیشتر یکی باشم و اتفاق نظر داشته باشم، بعد از چند دقیقه حرف زدن، خدا خدا میکنم یه جوری بشه حرف‌ها تموم شه و راهی برای فرار پیدا کنم!!!

boules305.gif... دوران امتحان‌هاست و التماس دعا خلاصه!

/ 15 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعيد

بنام خدا.سلام. چرا افريقايی ها اينقدر دوست دارن به ايران تلفن بزنن!؟!؟؟!

شبگرد تنها

درود بر شما دوست ارجمند ، قبل از همه برای شما آرزوی موفقيت می کنم ، اين هم نوعی ارتباط از طريق ضمير ناخودآگاه است .

پريا

سلام نگاه عزيزم دلم برات يه ذره شده . خوبی ؟ انشاءالله تو امتحاناتت موفق بشی و به دوست آفريقاييت خيلی سلام برسون

سعيد

به نام خدا. سلام. بله! من دو سه باری با چند افريقايی چت کردم و فورا و مصرانه از من تقاضای شماره تلفن کردند و می خواستن که تماس بگيرن. حالا واقعا ايا ميخواستن اين کار رو بکنن و يا انگيزه ای ديگه دارن من نميدونم! ميشه در اين زمينه اطلاعات بگيريد که انگيزه شون چی هست؟ ممنون.

سعيد

به نام خدا. ممنون از متن شما. شما ميتوانيد به راحتی با نسخه های جديد ياهو مسنجر با دوستان و بستگان خود صحبت کنيد. بدون هيچ هزينه ای. اما در مورد تلفن های گوشی گمان کنم ياهو خدماتی پولی ارائه می دهد که شما می توانيد با قياس تعرفه های ارائه شده برای خريد خدمات اقدام کنيد. با تشکر.

محمدرضا

امان از دست امتحانات و خوابهای پريشان من..بيای پيشم بد نيست

President Evil

سلام! وبلاگ رو بعد از مدتی با عنوان "یک عکس بدون شرح" آپدیت کردم. خوشحال می شم سری بزنی. ممنون

قرن سکوت- الفم

سلام. Noam Chomsky توی زبان شناسی يه نظريه داره به اسم Universal.اين تفاهم شما هم اثبات نظريه اونه. ما هم محتاج دعاييم نگاه نو. موفق باشی . حق