مسخره !

چه قدر مسخره و زشته که آدم بقيه را مسخره کنه ! و مسخره تر اون که يکی را که مسخره کنی بفهمی خودت هم مسخره ای ! مسابقه فوتبال ايران و ژاپن که بود هی نشستم به اين ژاپنيها خنديدم که همشون موهاشون را رنگ کردند اون هم تقريبا يه رنگ ! هی مسخره شون کردم که غرب زده ها ...خودباخته ها ... بعد يه ظريفی بهم گفت اعضای تيم ملی خودمون هم اکثرشون موهاشون را بلند کردند !خوبه بهشون بخندند؟04.gif
راستی اين قضيه مو بلند چيه که هر چی پسر ايرانی هست موهاش را بلند کرده؟ حالا چون ديگه کميته جاده نميکشه رو سرشون بايد خودشون را خفه کنند؟ چند روز پيش دو تا آقا را از پشت سر ديدم که موهاشون تا کمرشون بود. همه بر ميگشتند به موهاشون نگاه ميکردند. يه لحظه وقتی صورتشون را ديدم متوجه شدم قيافه ها کاملا Made in Iran است! بعد هم کلام فارسيشون مطمئنم کرد که درست حدس زدم ! ولی چه از حد گذشته بودند که در اروپا همه نگاهشون ميکردند!

داشتم مسخره کردن را ميگفتم .اين فاميلهای فرانسوی بعضيشون خيلی خنده من را در مياره .فاميل يکی از بچه ها Labranche است که معنی اش ميشه شاخه .يکی از بچه ها سراغ يکی ديگه را ميگرفت بهش گفتند بيرون داره با لابرانش (شاخه) حرف ميزنه .طرف که فاميل ناتالی(لابرانش) را نميدونست چشمهاش گرد شد و خيره خيره با تعجب بهمون نگاه ميکرد که مگه کسی هم با شاخه حرف ميزنه ؟! هر چی قيافه بهت زده اش يادم مياد ميميرم از خنده ! باز يکی از مجريهای تلويزيون فرانسه فاميلش De la rue است .اولين بار که فاميل طرف را خوندم شروع کردم با خنده گفتن : هه هه فاميل اين يعنی خيابانی! همين که فارسيش را گفتم قيافه عصبانی جواد خيابانی اومد جلو چشمم که داره ميگه کجاش خنده داره؟! تازه ديدم فاميلش خيلی هم معموليه اصلا هم خنده نداشته ! يا مثلا فاميل Du jardin که يعنی باغی که ما هم باغی داريم هم باغبان داريم هم باغچه بان داريم هم ... اما هيچ وقت به نظرم اين فاميلها عجيب نيست اما فرانسوی که ميشه خنده دار ميشه! ميگم مسخره ام با اين مسخره کردنم !

اين ماجرای چادر و پليس زن چيه ؟ مسخره ش را در آوردند! حالا نميشد اونيفورم پليسهای زن چادر نداشته باشه ؟ ديگه هر کاری دلشون خواسته سر اين چادر بدبخت آوردند.
روزنامه ی «مترو» يه روزنامه ی رايگان است که روزانه در اکثر ايستگاههای مترو و اتوبوس به دو زبان فرانسه و هلندی در بروکسل توزيع ميشه . صبح به صبح همه بچه ها يه مترو دستشونه و در فاصله ی استراحت بين کلاسها ميخونندش. صفحه ی اول اين روزنامه هميشه يه عکس از آخرين اخبار ميگذاره . چند وقت پيش که روزنامه را برداشتم قلبم ريخت ! آخه يه هو عکس۲ تا خانم چادری را ديدم که از طناب آويزون شدند و بالای عکس هم نوشته ايران. گفتم بسم ا... عکس اعدامه ...آخه نيست هر چی عکس از اعدام هست ديدم سر خانمه چادر کردند بعد اعدامش کردند! (يا مثلا تو فيلمها ديدم که ملاقاتيهای زندانيها بايد چادر داشته باشند> چه قدر احترام ميگذارند به چادره واقعا !!! 25.gif) خلاصه کلی ترسيدم اما بعد سريع با ترس و لرز توضيحات عکس را که خوندم ديدم در مورد پليسهای زن است !
تازه چند روز پيش شنيدم فيلم اين پليسها را تلويزيون هم نشون داده . يکی ميگفت فروشگاه لوازم صوتی بوده وقتی فيلمش را پخش ميکنند . بعد ميبينه همه در فروشگاه می ايستند و به جای تماشای دستگاهها با تعجب شروع به تماشای اون برنامه از انواع و اقسام تلويزيونهای موجود در فروشگاه ميکنند. بعد هم که برنامه تموم ميشه همشون بلند ميزنند زير خنده ! مياييم ثواب کنيم کباب ميشيم! مثلا ميخواهيم ثابت کنيم که زنها در ايران آزادند.از يه لحاظ خيلی خوبه ها اما چرا همه چيز را اين قدر میپيچونيم که باعث خنده ی ديگران بشيم من نميفهمم ! 

 و اما لينکهای اين دفعه

مانيتورهای شفاف و شيشه ای !

اين هم يه DJ جديد ! خيلی نازه ! جالب اينه که بيشتر با انگشت کوچيکش کار ميکنه ! به نظر سخت نمياد اما وقتی ميخواهی سعی کنی همچين آسون هم نيست !

يه سوال :کسی ميدونه چرا از وقتی که من در قالبم تغييرات دادم هر بار که پست جديد ميفرستم نوشته ی قبليم فونتش عوض ميشه ؟ چی کار کنم که درست بشه ؟
بعد از تحرير :فهميدم ! اتفاقی امروز ديدم روی هر جای نوشته های قبل که کليک کنيم می شه نظر داد ! چرا هيچ کدومتون نگفته بوديد پس؟ خلاصه مشکل از تغيير فونت و رنگ قسمت نظر خواهی بود!


حالا يه سوال ديگه : در ايران عکسهای قالب وبلاگ دير لود ميشه يا معموليه ؟ 

/ 23 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ghazaleh

من هم توی تلويزيون پليس های زن رو با چادر ديدم ...... البته داشتن مانور ميدادن اون موقع ... ولی دوست دارم بدونم اگه يه وقتی درگيری بشه واقعا ميتونن با چادر خوب و سريع عمل کنن يا نه؟!

سيمياگر

سلام . اصولآ اين کارها از همون زمان باستان هم کار ايرانيها بود چون مصريها سر می تراشيدند يونانيها و بعد روميها خيلی کوتاه نگه می داشتند فقط اين ايرانيها بودند که از همون قديم عشق تیپ پانک و هیپی داشتند .... اينم تهاجم فرهنگ ايرانی به غرب .... .

President Evil

سلام. قضيه نام خونوادگی های اين طوری فقط مخصوص فرانسه نيس. تو همين ايران خودمون همه داوود خطر و سياه و اين تیپ انيميشن ها رو حفظن ولی نمی دونن صدای تمام اين شخصيت ها رو حسين باغی در می آره. از من نخواه سگ وند و ... رو بگم بقیه بدونن چه اسامی نامجازی! همی در گوششون هس خودشون نمی دونن! حالا باز بند کن بهDe la rue ! خوبه مثلن salope يا putain نيستن! (واقعيتش املای اين دو تا کلمه باحالو يادم رفته!!)

zorba

سلام دوست عزيز و قديمی. از اينکه بعد از مدتها که وامدم و دوباره بلاگت رو بروز ديدم خيلی خوشحال شدم... در مورد موی بلند و رنگ کردن و .و.و بايد خدمتت عرض کنم که به نظر من هيچکدوم از اين مسائل خنده دار نيست.. به دو دليل.. اول اينکه اون مو برای خود همون شخص هست و هر بلايی دلش بخواد ميتونه سرش در بياره ... دومين دليل هم اينه که خب هر دوره و زمانی يه چيزی مد ميشه.. ۳۰ - ۴۰ سال پيش هم شلوار با دمپای ۴۲ هم مد بود و کسی مسخره نميکرد.. خب مسلما هر کی امروزه تیپ ۴۰ سال پيش رو بزنه و تو خيابون راه بره همه نگاهش ميکنن. اما مسخره کردن و هيچوقت و در هيچ زمانی نمیپسندم... شادی ات افزون و ايام به کام.

sporsesh

سلام. يک ای ميل داريد.

نگاه

چرا همه در کامنتها همون چيزی که من خودم گفتم را تحويلم ميدهند اون هم یه جوری که انگار من یه چیز دیگه میگم !؟ وا... من هم دارم ميگم مسخره کردن چيز درستی نيست چون اگه هر کدوم از ما دقت کنيم ميبينيم که خودمون هم در يه زمينه هايی در نظر خیلی ها میتونیم مسخره تر بیاییم . همين دید بايد باعث بشه که هيچ وقت کسی را مسخره نکنيم و هر کسی را همون جور که هست نگاه کنیم .فکر کنم از اين به بعد بهتره مثل انشاهای اون روزها آخر هر نوشته بنويسم نتيجه ميگيريم که ... :))

zorba

سلام دوست عزيز... من احساس ميکنم نوع نوشته ات طوری هست که من چنين برداشتی رو ازش داشتم... شايد ايراد از جهتگيريهايی هست که ما به ذهنهامون داديم... و اين مشکل توی ذنيت من بيشتر به چشم ميخوره....شاد و سرفراز باشيد

سید محسن

به نام حضرت دوست ........... هفدهم ربيع الاول مصادف با طلوع دو نور پاك بر پهنه هستى است. دو نورى كه دريچه هاى حيات ابدى رابر روى بشريت گشودند و مفهوم انسان وانسانيت را تا اوج اعلى عليين معنا بخشيدند. دو نور پاكى كه از سوى خداوند به مصطفى يعنى برگزيده از ميان تمام مخلوقات و صادق يعنى راستگو و درست كردار توصيف شده اند. ............. فرخنده ميلاد آيت جمال و جلال الهى حضرت محمد مصطفى(ص) و امام جعفر صادق(ع) تهنيت باد .............. در پناه حضرت دوست

امیر

سلام شما تازگیها چه چیزا میبینید مگه امتحاناتتون تموم شده که اینقدر به اطرافتون توجه میکنید؟ ما که تو تهرون دیگه عادت کردیم دخترای بیحجاب داریم کاملاً بیحجاب که هم صداشون دخترونه اس هم ابرو ورمیدارن هم موهاشون بلنده موقع راه رفتن قر هم میدن ولی بعضیهاشون مدعی هستن که یه پارچه آقان اوا خدا مرگم بده! دخترای کم حجاب داریم که از پشت لباسشون همه لباس زیرشون و تموم بدنشون رو میشه دید مانتو چسبون نازک توری پاچه شلوار بالا زده آماده کاهگل راه انداختن! یه چیزی مثل نوار روبان هم رو سرشون زدن که باد موهاشونو جابجا نکنه مثل مادر بزرگها هم هفت قلم آرایش کردن به همه هم لبخند میزنن و رو خوش نشون میدن . دخترای با حجاب داریم که از ترسشون دیگه جرئت نمیکنن از خونه بیرون بیان جاشون شده مدرسه یه راست خونه یا کلاس تقویتی یه چادری سرشون میکنن و از مدرسه تا خونه باید هزار تا متلک گوش کنن ..

امیر

بقيه با پلیس بازی و نمایش هم نمیشه این مردم رو درست کرد . حالا تو ودوستات برا اینکه با حجاب تو دانشگاه وارد بشید و برید با رئیس دانشگاه و مسئول آزمایشگاهتون در بیافتید و ربان طرح ترکیه سرتون کنین تا شمارا بپذیرن .خانه از بیخ و بن ویران است . خواجه در فکر نقش ایوان است.ما که بجائی رسیدیم که اگر بتونیم خودمونو حفظ کنیم و بچه هامونو نگه داریم شق القمر کردیم خدا نگهدارتون