التماس دعا

يک- از اينکه شديد تنبل تشريف دارم و به هيچ کسی سر نميزنم شرمنده ام. دارم رو خودم کار ميکنم که حالم دوباره خوب بشه. البته اگه بعد از درمان قسمت نظرخواهی های پرشين بلاگ حالم را نگيره!

دو - مسلمانهای عزيز، نماز روزه هاتون قبول! (اين را باید اول ميگفتم!)

سه-يه خبر جديد دارم! و اون اينکه دانشگاهم را عوض کردم. قراره ان شا ا... ديگه آزمايشگاه اين دانشگاه جديد مشکلی برای سر و تیپمون درست نکنه. هر کی میشنوه رفتم دانشگاه کاتوليک چون کاری به حجاب نداره کلی تعجب ميکنه!! تازه اين دانشگاه مسجد هم داره: يه اتاق که جلوش هم دستشويی داره برای وضو گرفتن! ديگه زمستونها لازم نيست بگردی تو راه پله ها دنبال يه جای خلوت! کلی هم استادها و سکرترهاش مودبند! فقط يه ذره دوره که اون هم اصلا مهم نيست. حالا ما هم يه ذره مثل همه ی مردم صبحها زودتر پا ميشيم و توی مترو لِه ميشيم!! خدا کنه فقط با سيستمش کنار بيام. آخه من شب امتحانی ام و دانشگاه قبليم سيستمش به من بيشتر ميخورد! اين يکی عين مدرسه است بايد در طول سال درس خوند! اميد به خدا...

چهار- و اما بحث قبلی را ديگه کم کم جمعش کنم. اين مدت چون با يکی از بچه های مراکشی خيلی صحبت کردم، يه سری چيزها هست که هم برای من روشن شده هم برای اون. قرار نيست اين بحث را مفصل کنم و همه صحبت‌هام را با اون دوستم اينجا بيارم، فقط چند تا ايرادی که معمولا به شيعيان گرفته ميشه و دليل اصلی اون هم اشتباهات و رفتارهای ماست که باعث ميشه اين تصور به وجود بياد را بيان ميکنم و ديگه والسلام:

اما از بزرگترين ايراداتی که به شيعيان گرفته ميشه شرکه. خيلی ها ادعا ميکنند که با دعا کردن و توسل جستن به ائمه، ما در حقيقت برای خدا شريک قايل مي شيم. راستش من خودم وقتی بعضی از دعاهای مردم عامی را ميشنوم خودم هم به شک می افتم که اين حرف‌ها شرکه. البته خدا خودش زبان بنده‌هاش را بهتر می‌دونه و با هر کسی بر اساس سواد همون رفتار می‌کنه (داستان موسی و شبان را که همه يادمون هست !) اما بعضی وقت‌ها بعضی حرف‌ها هست که متاسفانه از آدم‌های تحصيل کرده آدم ميشنوه يا از کسانی که حالا به هر ترتيب يه بلندگو دستشون گرفتند و دارند برای مردم عامی صحبت ميکنند. بعضيهاشون بعضی حرف‌هاشون طوريه که برای هر شنونده ای می‌تونه ايجاد شبهه کنه. به هر حال بايد دونست که ما به ائمه توسل ميجوئيم يعنی از اونها ميخواهيم که اونها برامون دعا کنند. و اين فرق ميکنه با اينکه از خود اونها يکی از نعمتهای خدا را طلب کنيم. در مورد شفاعت و قبول اون، چه از نظر شيعه و چه از نظر سنی صحبت زياده که اگه براتون جالبه توصيه ميکنم به کتابی که در آخر معرفی ميکنم مراجعه کنید.

در مورد قمه زدن و آسيب رساندن به خود هم که باز بحث بسياره و می‌دونیم که قمه زدن (اگر موجب اذيّت شدن و جنايت به بدن باشد) جايز نيست و به نظر من فقط چهره ی شيعيان را خشن نشون ميده و ای کاش برای خراب نکردن چهره ی اسلام و شيعه اين کار از مراسم دهه عاشورا حذف ميشد.

اما در مورد اذان. نميدونم چند نفر از ما شيعيان ميدونيم که اضافه کردن جمله ی «اشهد ان علی ولی الله» به قصد اينکه جزئی از اذان است ميتونه اذان ما را باطل کنه؟ (تا اونجايی که من ميدونم اين موضوع بسته به نظر مراجع متفاوته) به هر حال اين جمله را ما شيعيان بنا به دلايلی که هست و اينجا بحثش نميگنجه(هر کسی خواست ميتونه بگه تا براش بفرستم يا ميتونه از کتاب* ببيند) اين جمله را اضافه کرديم اما همه ميدونيم که در زمان پيغمبر اين جمله نبوده. البته بهتره اين را هم بدونيم که اهل سنت هم در اذان تغييراتی داده اند به طوری که حتی از اين تغييرات خيليشون اطلاع هم ندارند. اون‌ها هم جمله ی حی علی خير العمل را از اذان حذف و جمله ی الصلاه خير من النوم را به آن اضافه کرده اند.

*کتابی که به من در اين زمينه خيلی کمک کرده و توصيه ميکنم اگر شما هم يه سری سوالات در ذهنتون داريد که ميخواهيد به جوابش برسيد حتما بخونيدش کتاب « شيعه پاسخ ميدهد » از سید رضا حسینی نسب چاپ موسسه فرهنگی و هنری مشعر است.


پنج- اين گروه چهار اروپا هم ما را خفه کرد تا تيم‌های برنده‌اش معلوم شد! همش از اين می‌ترسيدم که از شانس ما اسرائيل بياد بالا و بعد هم صاف بيافته تو گروه ايران! امشب خيالم راحت شد!

شش- حتما ن حتما اين لينک را ببينيد. نمی‌دونم چه قدر طول ميکشه تا در ايران بالا بياد اما جالبه! ميدونيد چيش مسخره است؟ اينکه اين آمريکاييها می‌خواهند دنيا را بگيرند اما هنوز مردمشون نقشه جهان را نميشناسند! حالا ايران را نمی‌دونند کجاست...استراليا را نشناختن ديگه واقعا خجالت آوره!!


/ 41 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

سلام، جالب بود. وبلاگ نیم نگاه زیبا هم با عنوان (عمو سبزی فروش بعله...) آپ دیت شد.يادتون باشه، حتما ديدن فرماييد. خوشحال می شم. تا بعد، خدانگهدار

سلام

بارها در فلسطين ديدم که شکم زنان را شکافتند و از درون آن فرزندان عرب را تکه تکه کردند و از شما شيعيان به اصطلاح پيرو علی /رضی ا... عنه/ دمی بر نيامد و حديث آن زن يهودی که خلخال از پايش کشيدند و علی کرم ا.. وجه چه گفت را از شما شنيدم/ حال که رئيسی پيدا کرده ايد که بر خلاف محمد خاتمی که بر قساوت فرزندان يهود لبخند ميزد فرياد ميکشد از هياهوی شياطين ترسيدهايد وای بر شما که اين گونه رسالت /ان خليفه عدالت پيشه را به دوش ميکشيد و ريا ميکنيد و شبها در بسترتان ارام ميخوابيد سلام مذا به برادرم احمدی نزاد برسانيد و بگوئيد تا تو را نديده بودم فکر ميکردم رسالت امام خمينی همه اش قصه است حال تو را اين لباس زيبای دفاع از ما مظلومين مبارک باد////// ترجمه توسط احمد کريمی متن ايميل شده از دکتر مصطفی حسن النجدی از اردن هاشمی

نگاه

ميشه يکی اين پيام پايينی را ترجمه کنه؟! کاش یه ایمیل قرار داده بودید تا اقلا به خودتون جواب میدادم. مردم ايران هميشه مدافع مردم مظلوم فلسطين بودند، چه در زمان خاتمی ،چه الان. فقط فرقش اينه که بقیه رئیس جمهورها زبان سياست را بلد بودند و ميدونستند چه جوری ميشه به مردم فلسطين کمک کرد به طوری که مردم خودمون خيلی مورد هجوم و فشار قرار نگيرند(هر چند که به هر حال هميشه متهم به دفاع از تروريست شديم اما هيچ وقت هيچ کدوام از ما ايرانيها به خاطر کمک به فلسطين و لبنان از اين لقب (تروریست) که شياطين ما را با آن ميخواندند نهراسيديم) و اما اين سبک جدیدی که توسط دولت جديد در پیش گرفته شده متاسفانه همه چیزش (مثل بقیه ی کارهای دولت جدید) يه جورهايی رنگ ريا داره. اين وسط بيشترين آسيب را مردم ايران و حتی خود فلسطينی ها ميبينند. شاید به خاطر همینه که خود فلسطینیها نه تنها استقبال نکردند از اين صحبتها بلکه يا سکوت کردند و يا انتقاد. به نظرم فقط اگر سطحی به قضيه نگاه کنيم ميتونيم از اين ماجرا خوشحال باشيم !!!

سارا

سلام خانومی... بحث های خيلی خوبی رو مطرح کردی... راستش می دونی چيه... ماها بعضی وقتها انقدر افراط و تفريط می کنيم که ديگران حق دارن فکرهای ديگه در موردمون بکنند. يکيش همين قضيه شفاعت ...... در مور د قمه زدن هم، خيلی وقته که حرام اعلام شده و جايز نيست....... راستی اين لينکی که گذاشته بودی اينجا فيلتره.... در مورد دولت جديد که تو کامنتت گفته بودی. فقط می تونم بگم خدا بهمون رحم کنه... همين

ab

حقيقت در مورد صحبت های احمدی نژاد اينه که همه ی مسلمونا رو خوشحال کرده غير از ما ايرانيا رو. حالشو اونا می کنن بدبختيشو ما می کشيم. وقتیا بعضی مسلمونا صحبت می کنم می گم بابا اين احمدی نژاد کار دست ما می ده می گن شما ايرانيا ترسوين از مردن می ترسين.

hamideh

سلام.نماز و روزه قبول.عيدتونم مبارک.....ميخواستم بدونم شما آمريکا هستين؟؟؟کجای آمريکا؟؟

خاطراتچی

پيشاپيش فرا رسيدن عيد سعيد فطر را به شما و تمامی مسلمانان روزه دار تبريک می گويم

شرتو

سلام. کم پيدايی؟ عيدت مبارک!

akram

سلام ممنون که با اين وقت کم و (تنبلی) به وبلاگ من سر ميزنی. و معذرت که اينقدر دير اومدم. عيد شما و دانشگاه جديد مبارک. در مورد اون توسل ... يه پير زنی ميگفت ديگه از دست خدا کاری بر نمياد يا حضرت عباس خودت يه کاری برا مشکلم بکن!!!!

Saeed

سلام. عيد مبارک. من به روزم.