عيدتون مبارک

ديگه کم کم به آخرين لحظات سال ۸۳ نزديک ميشيم. اصلا از اين جور لحظات خوشم نمی آد.مثل لحظه خداحافظی ميمونه با کسی که ميدونی ديگه هيچوقت نمی‌بينيش .من سال ۸۳ را خيلی دوست داشتم .سال خوبی بود. خدا کنه سال جديد هم سالی زيبا و شاد ،پر از سلامتی و مهربونی و محبت و عطوفت و دور از غم و اندوه و غصه برای همه باشه.

در آغاز سال ۲۰۰۵ ميلادی،من مثل هميشه امتحان داشتم و البته از اينکه اون موقع برای من عيد به حساب نمی آد و ميتونم با خيال راحت درس بخونم کلی خوشحال بودم و دلم به حال اونهايی ميسوخت که دارند اين شبها را يا درس ميخونند با حسرت، يا درس نميخونند با عذاب وجدان ! خلاصه امسال بر خلاف پارسال تصميم گرفتم که يه ذره بی خيال درس شم و لحظه ی تحويل را از قرنطينه(!) بيام بيرون و به همراه خانواده به محل جشن و آتيش بازی برم و از نزديک مراسم را ببينم. خلاصه شال و کلاهی کرديم و به سمت محل جشن راه افتاديم. مثل هميشه نسبتا جمعيت زيادی اومده بودند و هر کسی يه جايی را برای بهتر ديدن مراسم برای خودش پيدا ميکرد. چند دقيقه ای به ساعت ۱۲ شب مونده بود که از ماشينهای پليس که برای حفظ امنيت اومده بودند اطلاعيه ای مبنی بر کنسل شدن مراسم آتيش بازی به خاطر احترام و همدردی با سيل زدگان tsunami خوانده شد. همه اين اطلاعيه را شنيدند اما همونجا موندند.بعد کم کم خودشون دسته دسته و جدا جدا شروع کردند به شمارش معکوس و تبريک سال نو. از بعضی جاها فشفشه های کوچولوی شخصی به هوا بلند ميشد و مردم کم کم برای همونها هم ذوق ميکردند.وقتی برای چندمين بار اطلاعيه به سه زبان فرانسه ،هلندی و انگليسی خوانده شد يه نفر از بين جمعيت داد زد سيل در آسيا به ما چه ! اين حرف اون، تاييد دو سه نفری هم که همين حرف را داشتند اما روشون نميشد بزنند را به همراه داشت. اما حقيقت اين بود که هيچ کسی با يادآوری حال و روز اون سيل زدگان نه واقعا دلش می اومد نسبت به اين اقدام وشکايتی داشته باشه و نه از اين حالت که سال نوش اين طوری شروع ميشد خوشحال بود! جالبيش برام اين بود که کم کم پليس ها خيلی راحت شروع به جمع کردن فشفشه های شخصی مردم کردند.

 به هر حال اين بود شروع سال تحويل ميلادی ما که اگه الان تعريفش کردم نه فقط به خاطر اين بود که اون موقع امتحان داشتم و نشد بنويسم بلکه الان ميخوام بگم که اين موضوع باعث شد که موقع تحويل به ياد اون کسانی بيافتيم که اون لحظه کلی غم و غصه و مشکلات دارند.
معمولا آدم موقع تعويض سال که ميشه علاوه بر نگاه کردن به کارنامه ی خودش و سنجيدن اعمالش در سال گذشته ،به اتفاقات و رويدادهای مهم اون سال هم فکر ميکنه. يکی از اون اتفاقها زلزله در کشور خودمون و ديگری واقعه ی tsunami بود. بيايين امسال سر تحويل سال نو دعا کنيم که ديگه هيچ وقت از اين اتفاقها نه برای کشور عزيزمون و نه برای هيچ کدوم از مردم دنيا پيش بياد.

برای همه تون سالی خوش و سرشار از موفقيت آرزومندم و به همتون اين سال نو را تبريک ميگم .

/ 14 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
dariush

انتظار شيرين بهار به سر رسيد،لحظه شمار باران صدای پای بهار را در خود محوکرد وخورشيد جلوه بيداری بنفشه ها را نماياند.آری بهار خرامان آمد. با تقديم بهترين شادباش ها و آرزوی سلامتی و کاميابی در سال آتی..سبز باشی.

»»»پسراهواز«««

شمارش معکوس برای برگزاری دومین همایش وبلاگ نویسان خوزستان در دومین سال پیاپی...برای کسب اطلاعات بیشتر:اهواز وب«««««

»»»پسراهواز«««

سلام دوست عزيز.قبل از هرچيزی سال نو مبارک باشه بر شما و خانواده گراميتون.اميدوارم سالی سر شار از خوبی پيش رو داشته باشيد.

شبگرد تنها

سلام ..... نوروز باستانی را به شما تبريک می گويم و روزهايی سرشار از موفقيت برايتان آرزو می کنم ..... بدرود .

پرستو

سلام. نگاه عزیزم سال نو مبارک. آرزو می کنم سال خوبی در پیش رو داشته باشید. هنوز مطلب شما را نخوانده ام. بعدا در آفلاین خواهم خواند. قربان شما خدانگهدار

شواليه

می گم نگاه خانم چرا اپديت نکردی گفتم الان يک اپديت در مورد مسابقه ايران ژاپن مثل هميشه نوشتی که خبری نبود.....کجايی؟...زندگی زياد سخت نگير مشکل فقط همين ۱۰۰ سال اول هست......وبلاگت از قرنطينه دربيار....خوش باشی

shahbaz222

سلام : اميدوارم که سال جديد رو با خوبی و خوشی شروع کرده باشی . ( شاد باشی ) .