سفرنامه دانمارک

تابستون گذشته سفری داشتم به کشور دانمارک و پایتخت اون شهر کپنهاگ. طبق معمول به نظرم مثل دیگر شهر های اروپایی اومد. یه سری ساختمان قدیمی و یه سری مجسمه و یه ساحل و چند تا پارک و موزه و یه عالــــــــــــــــــــــــــــــــــمه توریست که باید پای هر مجسمه و ساختمانی عکس بگیرند!

 توی این شهر چند نکته برام جالب بود:

۱- شهر بازی ای که در مرکز شهر ساخته بودند و نمی دونم چه طور آدمهای اون اطراف صدای جیغی که از اون محدوده در می اومد را تحمل میکردند!

۲- یه نمایشگاه عکس از حیات وحش دریکی از میادین مرکزی که بعضی از عکسهاش خیلی ناز بودند.(البته فکر میکنم اون نمایشگاه موقتی بود!)

۳- مثل همه ی پا یتخت ها و شهرهای بزرگ اروپایی وجود چندین خط اتوبوس مخصوص توریستها. این اتوبوس های بدون سقف هر کدوم از مرکز شهر شروع به حرکت و به نقاط مختلف شهر میروند.

 همیشه از خودم میپرسم که چرا از این همه توریست که شاید چندمین بار باشه که سفر توریستی به کشورهای اروپایی دارند فقط تعداد انگشت شماریشون هستند که بازدید از ایران را هم جزء برنامه هاشون قرار میدهند؟
در بین مکانهای توریست جمع کن کپنهاگ گوشه ی یه میدون یه چادری زده شده بود و یه سری عکس زده بودند. توریست‌ها بعد از تماشای ساختمان قدیمی برای رفتن به اون سمت خیابان حتما از کنار این عکس‌ها رد میشدند و خوب طبیعتا عکس‌ها را هم میدیدند.
از دور خیال کردم که تصاویر مربوط به لبنان میشه (اون موقع بحبوحه ی جنگ لبنان بود) اما کمی که نزدیک تر شدم دیدم ...طبق معمول مربوط میشه به یه سری بدبخت از مملکت خودمون که برای موندن توی مملکت دیگه تا آخرین توانشون را برای خورد کردن کشور من و شما (دلم نمی آد بگم و خودشون)
به کار بردند. حدس زدن اینکه چه عکس هایی اونجا آویزون بود خیلی سخت نبود! خیلی زود برگشتم. گند زدند به تمام سفرم. حالا دیگه میشد فهمید چرا اون همه توریست باز اگه هوای سفر به سرشون زد به هیچ عنوان به ایران فکر نخواهند کرد!

۴- گوشه ی خیابون یه قیافه ی آشنا روی یه چیزی شبیه پوستر های تبلیغاتی میبینم. احمدی نژاد است و بوش و یه خانمی که نمیدونم کیه (شاید مربوط به دانمارک میشه) ... روی دهن همه شون یه چسب زدند که نمیدونم چی روش نوشته ولی از اونجایی که سخنرانی هاشون برای خیلی ها دردسر آفریده فکر نکنم خیلی سخت باشه درک مطلب!

1.gif

 یه سری فیلم کوتاه انیمیشن :

چارلی چاپلین

آدم برفی

یه کار جالب که لود شدنش طول میکشه اما دیدنش خالی از لطف نیست . در مورد یک روز یک تاکسیران در هند!  2.gif

پ ن: خیلی بده یه مطلبی را اوایل بهمن شروع کنی به نوشتن بعد بگذاری کنار تا ۲۰ بهمن یادت بیاد هنوز پستش نکردی ! نه؟

/ 14 نظر / 301 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

سلام.ديدن وبلاگ يه دوست قديمی مثل ديدن خود او خاطره انگيز و نشاط انگيز خوشحالم هنوز در صحنه ايد. موضوع دانمارک رو بدقت خوندم چون آشنای نزديکی اونجا دارم. از نظر صنعت توريسم متاسفانه در مرتبه ۸۵ جهانيم با اين همه آثار عظيم تاريخی و جاذبه های طبيعی.

نقره ای

به بببببببببببببببه!! چه عجبا!! دیگه داشتم ناامید می شدم از نوشتنت!!! دانمارک؟؟ جای قشنگی نیست ... من که نرفتم ... پس بزار فکر کنم همه جاش بوی مرده و زباله می ده ... خیابوناشم همشون کثیفن و پر از سوسک و موشه!! کی به کیه!!

محسن داداشی - - -!

سلام چه عجب خيلی وقته که از اين سفر گذشته اما چه سفرنامه ی مختصر مفيدی؟ حساب ايرانی جماعت هميشه همه جا همين بوده و خواهد بود... اصل و مشکل و ما فرهنگيه! ملتی که بقول گفتنی حاضره همه چيز بده تا به اسم خشک و خالی آزادی برسه درحاليکه نميدونه اصلا آزادی يعنی چی همين حقشه که جيره مواجبش از اجنبی جماعت باشه و تا آخر زير بار منت همونها باشه. خدا عاقبت همه رو ختم به خير کنه راستی چه خوب ميشد اگه عکسی هم از بلژيک ميگذاشتی لااقل منومنت شيمی... يادم نيست اسمش چيه اما روبروی پارک بزرگ بود و شبيه اين فرمولهای شيميايی بود.. يا عکسی از لباس سنتی و گلدونهاشون... موفق باشی

حمید رضا

سلام دوست عزيز و خوبم واقعا جای تاسفه که چنين برخوردی با ايران ميشه چه بيگانگان با ما و چه خودمون با کشور و تمدنمون ... واقعا متاسفم

حمید رضا

و چقدر شاد ميشم وقتی حرفهای شما رو ميخونم و اون خون گرم ايرانی بودنتون رو با تمام وجود احساس می کنم ای کاش همه ی ايرانی ها چنين خونی در رگهاشون جريان داشت . واقعا به هموطنی مثل شما بايد به خود بالید و افتخار کرد

حمید رضا

جای عکس در سفر نامه تون خاليه ٬ مرسی و خدانگهدارتون

لـــــــــــــــــــــوس

بدو بدو. يه مطلب تخیلی در مورد يک شهر خيالی اينترنتی. اگه می شد چی می شد. اگه نيای و نظر ندی خيلی خيلی لــــــــوسی. منتظرم. لـــــــوس

حاج علی

سلام دوست خوبم . خيلی وقته ازتون خبری ندارم اما شما هم مثل اينکه خيلی گرفتاريد که به رفقای قديمی سری نميزنيد. در هر حال با خوندن اين پستها اگر چه گاهی دل آدم ميگيره و به درد مياد اما چون نوشته شده توسط يه دوست دور از وطنه جالبه . سلامت و موفق باشيد .

والی

سلام . از اطلاعاتی که ثبت کردید ممنون اما اگر ممکن است اطلاعات بیشتری از وضعیت اایرانیان مقیم و همچنین ( قیمت ها ، آب و هوا ، و رفتار ها ) بنویسید