ياد خدا و آرامش

يه دسته از آدمها هستند که وقتی بهشون فکر ميکنم واقعا دلم به حالشون ميسوزه .اونها کسانی هستند که ايمان ندارند .

۳ تا چيز در دنيا هست که صِرف نگاه کردن به اونها هم برام لذت بخش ترين و آرامش بخش ترين چيزهاست . اون سه تا چيز اينهاند :۱و۲ -صورت پدر و مادر ۳- خانه ی خدا . در کنار اين ۳ که باشم و  بهشون که نگاه میکنم احساس ميکنم نيروی عجيبی ميگيرم. يه جورهايی انگار شارژ ميشم .احساس ميکنم که خوشبخت ترين آدم روی زمينم .

 اوايل خيال ميکردم اين فقط احساس منه . ايران که بودم در مورد نيروهای مثبت ومنفی در جهان زياد شنيدم . يکی از اقواممون که کلاسهای انرژی درمانی و مديتيشن و ... شرکت ميکرد (مثل اينکه اين چيزها خيلی در ايران مُده !)کلی کتاب برای رسيدن به آرامش داشت . در يکی از اون کتابها مطلبی ديدم که برام خيلی جالب بود .حيفم اومد اين مطلب را شما نبينيد اين بود که همون موقع قسمتهايی از اون را نوشتم تا بيارم اينجا بنويسم :

«از غيبت ،تهمت ، قضاوت نسنجيده در مورد افراد يا حوادث ،حسادت ،کينه ،دروغ ،جروبحث کردن با ديگران به شدت بپرهيزيد ؛زيرا با انجام اين گونه اعمال به دور خودتان تراکمی از نيروهای منفی جمع آوری ميکنيد و کسی که از اين همه نيروهای منفی عذاب ميکشد خودتان هستيد . زمانی که به ديگران خوبی و کمک ميکنيد ،تجمعی از نيروهای مثبت به دور خودتان فراهم می آوريد و اين نيروهای مثبت باعث آرامش و شادی شما ميشوند .
هنگامی که وضو ميگيريد ، الکتريسيته های ساکن را به سطح بدن خود می آوريد ؛ آب نيز رسانا است و شما امواج آلفا (امواج آرامش بخش ) را توليد ميکنيد . با کشيدن مسح سر ،اين امواج را به کورتکس مغز انتقال ميدهيد و باعث می شويد که ناحيه ء شلوغ ذهن آرام گيرد . با مسح پا ،انتقال امواج را در اندامهای پايينی سرعت می بخشيد .
بيشترين منطقه ای که در روی کره ی زمين امواج آلفا دارد ، کعبه است . زمانی که شما نماز می خوانيد در جهت خانه ی خدا قرار ميگيريد و ۷ قسمت بدن شما با زمين تماس پيدا ميکند ،امواجی را دريافت ميکنيد که باعث آرامش شما می شوند ...»*

*برگرفته شده از کتاب ۸۰۰ راه رسيدن به آرامش که متاسفانه اسم نويسنده ی خارجی اش را يادم نيست مترجمش هم درست يادم نيست(!) ميترسم بنويسم اشتباه باشه !

 

 

/ 33 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
simiagar

سلام . می گن هميشه به دنيا نيروهای مثبت بدين تا نيروهای مثبت دريافت کنيد اونوقت همه درها به روتون باز می شه !!!( اين يکی شاخداره و طبق معمول من شک دارم ) و نيروهای منفی باعت تقويت موج منفی اطرافتون می شه !! در مورد کعبه ... جايی در مورد محل خاص قرار گرفتن بر اساس خطوط مغناطيسی خوندم .... درست يادم نيست ولی يه تحقيقی بکنی بد نيست ...خوش باشی

راحله يار

سلام به دوست! شاد وکامگارباشيد. راحله يار

siamak farid

ايمان مال آدمهايی است که حتما بايد به يک حيزی متکی باشن و اين براشون خوبه و آرامشون ميکنه.من از نداشتن ايمان احساس کمبود نميکنم و لازم نيست دلت برام بسوزه.مشکل شما با ايمانها اينه که به زور هم شده ميخواين همه مثل خودتون باشن.هر قدر ايمانتون قويتر باشه استعدادتون برای کشتن و خونريزی بيشتره.۱۱ سبتامر رو مردان با ايمان آفربدند.بوش هم آدم بسيار با ايمانی است.بن لادن و شارون هم با ایمان هستن.

siamak farid

از من خواست که دعايش کنم.از من خواست که بر بيکران آبی سجده کنم .او نميدانست که دستان من به گدايی خو نکرده اند.نميدانست که من روزی بر آسمانی که ميپرستيد، تف کرده ام و از اين کار بخشايشی نخواستم. بيا اين دستمال را بگير و چشمهای بارانيت را پاک کن.من در برابر ناتوانی تو ، من در برابر عجز انسانی ، زانو ميزنم

رنگ مهتاب

سلام نوشته های شما هم امواج مثبت ميفرسته مطلبی رو که نوشته بودی خيلی جالب بود عقيده هات برام جالبه هميشه فکر ميکردم هر کسی خارج زندگی ميکنه همه احساساتش حتی به پدر و مادرش از بين ميره ولی نوشته های شما چيزی غير از اين رو به من ثابت کرد من هم آپديت کردم

مهدی

نميدانم منهم از آنها هستم که دلت بحالم ميسوزد يا ..... بگذريم . ايمان بنظر من يعنی ديدن، لمس کردن ، آنگاه با تمام وجود و با منطق پذيرفتن . من ۱۶ بار بدلائل کاری به مکه رفته ام و هربار مراسم عمره بجا آورده ام و هربار از آنچه ميخواسته و انتظار داشته ام دورتر شده ام . بناگاه شناختم عوض شد و ديدم آنچه را بندبالش هستم همه جا با من و در دسترس من است . طبيعت مرا مثل همه ی موجودات زنده و جامد بوجود آورده و پس از طی قسمتی از اين مدار زندگی که سهم من است دوباره به او خواهم پيوست . او گاهی خشمگين است و گاهی مهربان و همه ی ما از او گرفته ايم که اينچنين باشيم . من در پس پشت پيوستنم به اين طبيعت چيزی نميبينم و ميدانم که چيزی نيست جز همين دور تسلسل ابدی .( جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه **** چون نديدند حقيقت ، ره افسانه زدند . حافظ). ( از خاک برآمديم و بر باد شديم . خيام)فکر ميکنی من خيلی نادان و از مرحله پرتم ؟ نميدانم شايد احتياج به راهنمائی دارم !

نگاه

آقا (يا آقايان) سیامک فرید سلام .خواستم بگم مشکل امثال شما هم اینه که وقتی حرف از ایمان میشه سریع وصلش میکنید به دین و بعد از اون هم به بن لادن و سیاست ! ایمان به نظر من یعنی اعتقاد به یه قدرت ماورائی . این ایمانی که من اینجا ازش حرف زدم اون نیروی درونی است که آدم با اعتقاد بهش ،با فکر کردن بهش ، با درد و دل باهاش آروم میگیره . همه ی ما یه موقع هایی هست که احتیاج به این نیرو داریم و فکر نمیکنم هیچ کسی بتونه بگه هیچ وقت بهش نیاز نداشته و نداره . وقتی مصیبتی به آدم وارد میشه ،وقتی اتفاقی می افته که به هیچ وجه نمیتونی قبولش کنی به نظر من این باز هم ایمان آدمهاست (جدای از دین و مذهبشون)که میتونه کمکشون کنه تا در برابر اون مشکل مقاومت کنند . من بسیار دیدم کسانی را که مشکلات بزرگ در برابرشون هیچ اومده چون اعتقاد به این داشتن که« او » که جز خوبی براشون چیزی نمی خواهد همراهشون است. من پیروزی این جور آدمها را به عینه دیده ام و بهشون همیشه غبطه خورده ام. بر عکسش را هم ديدم .به هر حال به نظر من ممکن نیست کسی در عمق وجودش به اون قدرت ماورائی متکی نباشه .همه ی ما خواسته یا نا خواسته بهش احتیاج داریم !

شكوفه

دلم گرفته ...... ای هم نفس .... پرم شکست.... تو اين قفس.... نو اين غبار .... تو اين سکوت .... چه بی صدا .... نفس ... نفس .. دوست عزیزم سلام .... ممنون از محبتت ! امیدوارم که همیشه پیروز و موفق و سربلند باشی ! در پناه حق

شبگرد تنها

سلام دوست ارجمند ؛ بايد در فرصتی مناسب برای شما بنويسم ؛ موضوع خوبی انتخاب کرده ايد و ظاهرا برخی از دوستان مطلب را اشتباه گرفته اند و به بيراه رفته اند توضيح جالبی داده ايد ..... من هم سعی می کنم نظراتم رو بنويسم .... به اميد ديدار و بدرود .

parastou

زير بيدی بوديم...برگی از شاخه بالای سرم چيدم...گفتم:چشم را باز کنيد! آيتی بهتر از اين ميخواهيد؟..... سلام. ايمان واقعی به خدا باعث ميشه انسانها از زانو زدن در مقابل چيزهای بی ارزش و دون دست بردارن و به ارزش انشانيشون واقف بشن.... مطلب بعدی اينکه اين نتايجی که بهش رسيدن خوشحال کنندست چون ايمان آنسانها رو افزايش ميده و باعث ميشه حقانيت اسلام بيش از پيش ثابت بشه. اما يه مشکلی که بوجود مياد اينه که بايد تلاش زيادی کرد تا موقع انجام اون فرائض هدفمون فقط عبوديت باشه و کسب رضايت خداوند. وضو بگيريم فقط به اين خاطر که به دستور خداوند عمل کرده باشيم نه با اين هدف که اون امواج رو دريافت کنيم و به آرامش برسيم. با دونستن اين چيزها ايمان افزايش پيدا ميکنه اما حفظ خلوص سخت تر ميشه... میلاد عالمترین٫ باایمانترین و خالصترین بندگان خداوند متعال رو بهتون تبریک میگم. در پناه حق باشيد