اسلام مظلوم

دلم خيلی برای مظلوميت اسلام ميسوزه که هر چه ميکشه از اين جهل يه عده از مسلمان‌هاست. نميدونم کی قراره اين عده ای که هميشه از اولِ اسلام بودند و به اسلام ضربه زدند و ميزنند سر عقل بيايند؟

حدود يکی دو ماه پيش بود که ايميلی از يکی از دوستان مراکشيم داشتم در مورد همون کاريکاتورهای معروف. تشويقی بود برای تحريم کالاهای دانمارکی. گذشت تا اينکه دو هفته ی پيش موضوع اين کاريکاتورها حسابی در دنيا صدا کرد. نميدونم واقعا اين همه زمان لازم بود تا اين خبر پخش بشه؟ اينکه اصلا لازم بود اين خبر پخش بشه؟ اينکه اين موضوع يک حرکت خودجوش بين مسلمان‌ها بوده يا اينکه دست‌های پنهانی در تحريک و بزرگ کردن اين ماجرا دخيل بودند؟ هر چه که بوده اين موضوع يه امتحانی شد برای مسلمان‌ها. ديديد بعضی وقت‌ها وقتی يک امتحان خيلی وقتش زياده اگر آدم برگه را تحويل نده ممکنه اونقدر در برگه دست ببره که جواب های درست را هم پاک کنه و اشتباهش کنه؟ اين امتحان هم يه جورهايی همين طوری داره پيش ميره. اولش همبستگی مسلمان‌ها و اهميت اين موضوع از ديدشون، ناراحتيشون از اين بی احترامی را نشان ميداد. راهپیمايی‌ها و تجمعات اعتراض آميز، تحريم کشور متعرض، در اقصی نقاط کشورهای اسلامی از شرق تا غرب قدرت و همبستگی مسلمان‌ها را به رخ جهانيان کشيد. اما الان متاسفانه ...کم کم طولانی شدن اين موضوع داره اين اعتراض را به دست کسانی ميسپاره که جز خشونت زبان ديگه ای بلد نيستند . آتش زدن سفارتخانه‌ها و به کار بردن الفاظ رکيک در مورد سفيران کشورهای ديگه داره متاسفانه اين موضوع را ثابت ميکنه که اگه يک اروپايی اسلام و مسلمان را مظهر خشونت ميدونه (واين حرف را با به تصوير کشيدن اون کاريکاتورها نشون داده) پس اشتباه فکر نکرده!

داشتم مطلبی که يکی از بلاگرها* در توصيف حمله شون به سفارت خانه ی دانمارک در ايران نوشتند را ميخوندم کم کم به حال خودم، اسلام و ايران گريه ام گرفت. واقعا نمی فهمم چه طور يه عده ميتونند خوشی ها و سرگرمی‌ها و تجاوزهاشون را نام  متعالی دفاع از اسلام و پيامبر روش بگذارند و اين بازی کردن با آبروی اسلام و ايرانی را با افتخار به تصوير بکشند؟

يادتونه چند وقت پيش در مورد تجمع اعتراض آميز يهوديان در مقابل سفارت ايران در بروکسل نوشتم؟ متاسفانه آرشيوم مشکل داره نميتونم بهش لينک بدهم اما اونهايی که خوندند حتما خاطرشون هست که گفتم همه مودب صحبت ميکردند و حتی در مورد رئيس جمهور ايران (کسی که به خودش اجازه ميده وقتی دهنش را باز ميکنه هر ملت و کشوری را هر جور که دوست داره خطاب کنه) با احترام و ادب صحبت ميکردند. اعتراضشون در مورد اين بود که وقتی احمدی نژاد گفته صهيونيسم بايد حذف بشه يعنی يهوديت بايد حذف بشه. خوب اين برداشت اونها بود از اين حرف(اينجا خيلی ها يهوديت و صهيونيزم را يکی ميدونند) چند تا پلاکارد دستشون گرفته بودند و در پارکی که مقابل سفارت است جمع شده بودند. بعد هم بيانيه ی اعتراض خودشون را در صندوق سفارت انداختند.

حالا ما چی کار ميکنيم؟ از دیوار سفارت خونه بالا ميريم، ترقه و کوکتل ميزنيم بعد هم از اين که تابلوی سفارت را کنديم به خودمون ميباليم. متاسفم که ميگم «ما»...درسته اون عده نمادی از همه مردم ايران نيستند اما اين را فقط من و شما ميدونيم نه اون کسی که اين صحنه ها را از تلويزيون در اروپا ميبينه.

سفارت هر کشوری حکم خاک اون کشور را داره. ما که به حريم کشورها در سرزمين خودمون به اين راحتی اجازه ی تجاوز ميديم چه طور انتظار داريم که مردم دنيا وقتی ميگيم بمب اتمی نميخواهيم باور کنند؟ اينه ضمانتمون؟

يکی از شبکه های فرانسه ميزگردی گذاشته بود در مورد اين کاريکاتورها. در اين ميزگرد يک ژورناليست فرانسوی رو به مناظره کننده های مسلمان ميگفت وقتی هر جا حرف از بمب و مرگ و کشتن ميشه اسم يک مسلمان می آد وسط، انتظار داريد برای يک اروپايی [ که خدا و پيغمبر خودش را هم قبول نداره چه برسه مال شما را] اسلام و پيامبرش سمبلی غير از اون چيزی باشند که در کاريکاتورها کشيده شده؟ يکی از مسلمان‌ها جواب قشنگی بهش داد(گفت اسلام اون چيزی نيست که تو ازش برداشت ميکنی اگر بن لادن را با بمب ميکشيدند هيچ کسی ناراحت نميشد اما پيامبر اسلام، پيامبر صلح است و اين تصوير توهينی است به همه مسلمانهای صلح جو و به دين اسلام) اما به هر حال حرف اون ژورناليست نشان ميداد که رفتار مسلمان‌ها به هر حال باعث شده که مردم دنيا به مسلمان‌ها به ديد انسان‌های بی تمدن نگاه کنند. نميگم همش تقصير خود مسلمان‌هاست. کم نيستند فيلم‌های هاليوودی و کتاب‌های پرفروش که همچين چهره ‌خشنی از مسلمان‌ها به جا گذاشتند و البته در دنيا به بعضی از ممالک اسلامی چنان نا عادلانه ظلم شده که خواه نا خواه آنان مجبورند برای دفاع از خود جنگ را انتخاب کنند. اما به طور کلی ما مسلمان‌ها در ارائه ی اين تصوير خشن خود نيز کم مقصر نبوده‌ايم. وقتی به خودمون اجازه ميديم به اين راحتی سفارت خونه ای را به آتش بکشيم از مردم دنيا انتظار داريم که چی در موردمون فکر کنند؟ 

من از خوندن نوشته ی اون هموطن در مورد حمله به سفارت به اين نتيجه رسيدم که يک عده از روی جهل (اون هم از نوع اين که نداند و نداند که نداند) چنين ضربه هايی را به اسلام ميزنند. چرا که نه اسلام را درست شناختند (که اگر شناخته بودند از راه خشونت عمل نميکردند) و نه ميفهمند که ضربه ای که عمل اونها به اسلام ميزنه اون کاريکاتورها (که توسط يک سری بی دين و بی ايمان کشيده ميشه) نميزند. اما دسته ای ديگر از اين عده در حقيقت هدفشون نه رضای خدا که رضای خودشون است. همون طور که در نوشته ی ايشون ديدم که بارها از زبان خود وديگران نقل کردند که در جريان اين حمله «خيلی کيف کرديم».

 *چون اجازه ندارم ازشون لينک نميدهم. حالا اجازه دارم : اين هم لينک

در حاشيه:

  • مردم کشورهای عربی کالاهای دانمارکی را تحريم کردند. شنيدم ليستی از نام اين کالاها در اين کشورها دست به دست ميشه. اتحاديه اروپا عربستان را تهديد ميکنند که اگر دانمارک را تحريم کنی کل اتحاديه تحريمت ميکنه. فکر نميکنم جواب عربستان خيلی سخت باشه: ما تحريم نکرديم بلکه ديگه مردم در کشور ما اين اجناس را نميخرند. ايران بعد از چند روز تازه متوجه ميشه چی به چيه. دستور دولتی مياد تحريم! اعلام ميشه تحريم(دولتی)! اتحاديه ی اروپا ايران را تهديد به تحريم ميکنه.
    يک سوال برام پيش اومده، آيا در ايران که همه ی کارها را دولت ميکنه مردم اصلا کالاهای دانمارکی را ميشناسند؟
  • در بروکسل قرار است مسلمانها يک روز يکشنبه را برای اعتراض جمع بشوند. خبر راهپيمايی اس ام اسی ميچرخه. روز يکشنبه همه با آرامش و با ادب راهپيمايی ميکنند(زير بارون) بعد هم جلوی صدا و سيمای بلژيک (به عنوان نمادی از اعتراض به يک رسانه) می ايستند.
  • يکی از دوستان معتقد مسیحيم بهم ميگه ما هم از اين بی احترامی‌ها ناراحتيم. دوست دارم بدونيد اين موضوع اصلا ربطی به مسيحيت نداره، اونهايی که اين چيزها را ميگن هيچ ربطی به دين ندارند. اون ها همشون بی دينند. مسيح را هم مسخره ميکنند. بهش اطمينان ميدهم که مسلمان‌ها اين را درک ميکنند.
  • تلويزيون ايران خبر جمع شدن يه عده دانمارکی را با پلاکاردهای متاسفيم نشان ميده. با خودم ميگم اگر کسی پرچم کشور ما را آتش ميزد و به سفارتمون حمله ميکرد، حتی اگر ميدونستم حق دارند که عصبانی باشند آيا باز هم حاضر بودم بگم متاسفم يا تازه به خاطر اينکه پرچم کشورم را سوزنده بودند بهشون ميگفتم خوب کردیم!؟
  • روز عاشورا اس ام اس يکی از بچه های مراکشی : ۴ شنبه عاشوراست. روزه اش خيلی حسنات داره. با خودم فکر ميکنم، من آخرش نفهميدم اگر عاشورا روزه اش خوبه چرا ما به همه غذا ميديم. شب عاشورا در مسجد، مفاتيح را باز ميکنم و اعمال عاشورا را ميخونم : امساک خوبه اما روزه مکروه است. به اين دليل که بنی اميه که عاشورا را روز تبرک قرار دادند حديثهای جعلی هم در مدح روزه ی اين روز بيان کردند. ميدونم فردا اکثر بچه های مسلمان روزه اند. خيلی‌هاشون هم اصلا نميدونند در عاشورا چه اتفاقاتی افتاده بوده. چشمم ميافته به پارچه ی حسين مظلوم. با خودم ميگويم اسلام مظلوم.

 

/ 27 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
majid

زين همراهان سست عتناصر دلم گرفت ... شير خدا و رستم دستانم آرزوست / ..... / چی بگم جز سکوت که سرشار از ناگفته هاست .... / به ما هم سر بزن خوشحال ميشم ... آپديت شد . خوش باشی ... بدرووود

جهانگرد مسافر

سلام. بعد از هندو ستان ، نوبت کلاردشت ، بهشت ايران است. منتظر آمدن شما هستم

معلمی از بهشت

سلام دوست عزيزم.وقت نکردم تمام متنت را بخوانم.از اظهار لطف هميشگيت منوم.

ali

سلام دوست خوبم. منم باهاتون موافقم. اعتراض به هتک حرمت پيامبر بزرگ اسلام حضرت ختمی مرتبت محمدبن عبدالله (ص) حق مسلم همه مسلموناست. اما نبايد اين اعتراض بگونه ای باشد که چهره ای خشن از اسلام به دنيا عرضه کند. مضافا اينکه اينگونه اقدامات تاثير مثبت نيز نخواهد داشت. ضمنا به سهم خودم از بابت مطالب مفيد و توام با مطالعه ای که در وبلاگتون مینویسید سپاسگذارم . موفق و سربلند باشید .

ياد

سلام. اينجا چقدر سياسی شده، فعلا پنجره رو به روی بهار می گشاييم. و به قطار خالی سياست به قول سهراب نگاه ميکنيم .موریس دوورژه اصول علم سياست را به ژانوس دو چهره ای تعبير ميکند که يک چهره آن نظم وهم گونی است وچهره ديگر آن مبارزه، پيکار، تعارض وخشونت است. در اين تعريف مذهب نقشی نداشته واصولا مذاهب با هم خصوصا در اين عصر جنگی ندارند.

سارا

سلام.... واقعا که گل گفتی.... من نمی دونم چرا ما اينطوری هستيم. تا يه چيزی ميشه جوش مياريم و همه چی رو درب و داغون می کنيم و انتظار داريم هيچکس هم بهمون نگه بالا چشمت ابروست.. يه بار همون روزها تو شبکه خبر داشت با يه ژورناليست انگليسی صحبت می کرد در مورد همين مسائل... می گفت مسلمونها بايد ياد بگيرن که خونسردتر باشن و با جنگ و دعوا همه چی رو حل نکنن... متاسفانه ما راه درست مقابله کردن رو نمی دونيم... و همينهاست که باعث ميشه هميشه مسلمونها بی فرهنگ و وحشی فرض بشن.... ما حتی نمی تونيم اطلاع رسانی کنيم... نمی تونيم در مورد اسلام تبليغات کنيم... نمی تونيم از حقوق خودمون دفاع کنيم...... هيچی به هيچی..... خدا بهمون رحم کنه...!

آدينه بوک

سلام. به فروشگاه اينترنتي کتاب و CD آدينه با تحويل رايگان هم سر بزنيد.

nasrin

آنا کارت اولين کارت اعتباری ورزشی ديجيتال. منتظر شما در وبلاگمون هستيم. اين مطلب حد اقل به يک بار خوندنش می ارزه. پشيمون نمي شين. خداحافظ.

وب نوشت گروهی ایروا

با سلام ، وب نوشت گروهی ایروا در نظر دارد به منظور ایجاد انسجام بیشتر در فعالیت ها و تقویت همکاری های گروهی ، مدیرانی از میان نویسندگان ایروا برای وب نوشت های هر کشور برگزیند. از اینرو از همکاران محترم ایروا که مایل به قبول این مسئولیت هستند درخواست می شود که در بخش نظر ها آمادگی خود را اعلام نمایند.