مجمع اهل بيت (ع)

             

در طبقه ی سوم يه ساختمان در خيابان آکاسيا (اقاقيا ) در ژنو يه خونه ی معمولی هست در ظاهر مثل همه ی خونه ها . اما وقتی ميری داخلش ميبينی آدمهايی که اونجاند خيلی با همسايه هاشون فرق ميکنند .نه فقط با همسايه هاشون که اصلا با خيلی ها فرق دارند حتی با من و شما ! وقتی ميری کنارشون يه جورهايی احساس کوچکی بهت دست ميده ...به حالشون غبطه ميخوری و از بودن در کنارشان لذت ميبری ! دارم از مجمع اهل بيت (ع) در ژنو حرف ميزنم !  يه مجموعه ی مردمی گرم و صميمی، تشکيل شده از شيعيان مقيم ژنو و حومه (!) . شيعيانی از همه جای دنيا .

 آدمهايی که شبهای جمعه تو اون ساختمان دور هم جمع ميشن ،هر کدوم به زبانی حرف ميزنند و هر کدوم از يه نژاد و رنگی اند اما ...اونها برای اينکه با هم باشن احتياجی به دونستن زبان همديگه  ندارند چون همه به يه زبان حرف ميرنند : زبان دل !  برای همين هم هست که اون خونه با اون ديوارهای معمولی و سردش بعضی وقتها حتی از زيباترين و روح نواز ترين مساجد هم روحانی تر است .

ايام ،ايام محرم است . از بهترين خاطرات من از عزاداری های محرم نوحه ها و گريزها و زيارت عاشوراهای در اهل بيت است . تمام گردانندگان اين مجمع از دکترها و مهندسين و تجار و در يک کلام از مردم عادی تشکيل ميشن . اکثر اونها از خانواده هايی بيگانه با اسلام و دين بلند شده اند ...و اگه اونجا جمع شدند فقط به خاطر نتايجی است که خودشون بهش رسيدند و نه از روی عادت ، دستور ويا تفريح ... همين آدمها نوحه هايی به زبان های فارسی و فرانسه ! و عربی ميخونند که باهاش ميتونند آدم را تا خود کربلا ببرند .فقط بايد بود و ديد ! اونجا ...بين اون همه دل پاک ...آدم خيلی احساس کوچکی ميکنه ... ميفهمه که هيچی نيست !  هميشه در بين اين آدمها که قرار ميگيرم از خودم میپرسم چه قدر احتمالش بود منی که الان مسلمون بدنيا اومدم در يه خانواده ی مذهبی بزرگ شده ام و تازه با وجود اين ها الان «اين34.gif» شده ام که هستم !! اگه جای يکی از اونها و در موقعيت يکی از اونها بودم آيا به همون مسيری می رفتم که الان اونها رفتند ؟! جواب دادن به اين سوال مشکل است اما ميدونم که اونها حتما لايقش بودند .الله يهدی من يشاء .

اين ايام را بهتون تسليت ميگم و از همه تون التماس دعا دارم .

 

/ 27 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شكوفه

سلام ! من هم اين ايام رو تسيلت می گم ! التماس دعا ! در پناه حق پاينده باشی و سرفراز

Saeed

سلام. آيا می تونيد اطلاعاتی در خصوص تحريم علمی ايران از سوی امريکا در اختيار من قرار بدهيد؟! ممنون.

ياد

سلام.تسليت مرا بپذيريد.ما وارث مظلوميت و غربت تشيعيم. چرا كه حتا در ميان پيروانش نيز نا شناخته است

یک آه تنها

سلام کاشکی يه روزی برسه که همه مردم دنيا اين طوری بشن...آره من مطمئنم که اگه تو يه خونواده غير مسلمون به دنيا ميو مدی بازم راه خودتو پيدا می کردی چرا که همين الان اونجا خودتو حفظ کردی.آخه می گن که آب راه خودشو پيدا می کنه.من هم اين ايامو به شما و همه دوستان اهل بيت تسليت می گم.موفق باشين.ياحق.

hamid

سلام وبلاگ خوبی داری وزينه مطالبشم خوبه به ما سر بزن يادتون نره ممنونم حضور

SilveR

تسليت عرض ميشه ...

arezoo

k mikhad in commentdoonit dorost she?!manam az oon adamay ke migi didam na too azadariha albate va dar zemn dar morede in marasem bahat tafahom daram

طلوع

سلام دوست عزیز. خوبی ... ببخشید که دیر سر زدم... واقعا نمی دونم چرا ما باید بعضی درسها رو از بقیه بگیریم. خودمون داریم پس میریم انگار . خدا خودش کمک کنه. همیشه موفق باشی.

negar

پس چرا آپديت نميکنی خانومی ؟ :)