Made in USA

پريشب يکی از دوست‌های قديم اومده بود رو خط، گفت اگه گفتی الان چه شب‌هايی است ؟ يادم نيامد...راهنماييم کرد که داريم به ماه رجب نزديک ميشيم... يادش به خير ...چهار سال پيش يه همچين موقعی با همين دوستم خونه ی خدا بوديم... چه زود گذشت ۴ سال و چه دوران قشنگی بود.
اين روزها و شب‌ها دعا يادتون نره !

  بعد از کلی گرما  بالاخره يه بارونی گرفت. بالاخره آسمون داره بغضش را ميشکنه...يه بغض از همه ی اون چيزهايی که روی اين کره ی زمين ما ميبينه!!

يکی از دوست‌هام اصليتا لبنانی است. البته مسيحی. برای تعطيلات رفته بود لبنان. چند روز پيش که شنيدم همه ی بلژيکی ها برگشتند بهش زنگ زدم. اولين بمب را که زدند از طريق سوريه و بعد هم ترکيه برگشتند. ميگفت بمب که ميزدند از روی پشت بام ميشد ديد کجاست. برام از وحشت‌های هر بمباران ميگه. ياد اون روزهای بمباران ايران می افتم و با اينکه اون موقع خيلی هم سنی نداشتم اما تک تک صحنه هاش يادم مياد. بهش ميگم ميدونم چه حاليه ...من خودم کشيدم...

در مورد وقايع امروز دنيا هر چی بگم تکرار مکرراته... واقعا درک اين سکوت دنيا سنگينه. اين که يکی به راحتی رئيس دنياست و همه ی قوانين را هر جور دوست داره تنظيم ميکنه از جمله چيزهايی است که متاسفانه ديگه داره برای مردم دنيا کاملا عادی ميشه!

يکی از دوست‌هام اهل کشور کونگوست. قرار بود بعد از امتحانات پدر و مادرش به ديدنش بيان . چند روز پيش باهاش صحبت ميکردم. ميگفت بعد از سی ام ژوئيه می آن که انتخابات کشورش تموم شده باشه، فعلا ترجيح ميدهند در کنار بچه های ديگه باشند چون مسلم بعد از انتخابات شورش هست و خطرناک است که بچه ها را تنها بگذارند. گفتم چرا شورش ؟ گفت : آخه مطمئنا اونی که مردم ميخواهند رای نمی آره و يکی رئيس جمهور ميشه که غرب ميخواهد، کسی که باز راحت با غربی ها توافق ميکنه که ثروت کشور را مفت ببرند، کسی که دست نشانده ی اونهاست. برای همين بعد از انتخابات مردم از اينکه باز دست نشانده ها رای ميارند عصبانی ميشوند! الان هم از اروپا دارند کلی مامور برای تامين امنيت ميفرستند اونجا! با خودم ميگم حتما طبق معمول کلی حس انسان دوستانه هم ميگيرند که برای تامين امنيت مامور ميفرستند اونجا!! امنيتی که در حقيقت خودشون سبب به هم خوردنش هستند!

اخبار تلويزيون،گزارشی از کونگو ميره. نشون ميده که چه قدر بعضی از مردمش بدبختند و از داشتن دکتر و دارو هم محروم! باهاشون که صحبت ميکنه همشون اميدوارند که وضعشون بعد از انتخابات بهتر بشه. ميدونند که کشور ثروتمندی دارند و اينکه تمام جواهراتِ ثروتمندهای دنيا از دل کشور اونها خارج شده و ميدونند که خودشون هيچ سهمی از اون جواهرات ندارند. اونها اميدوارند ...مثل بچه های فلسطينی ...مثل لبنانی‌ها و عراقی ها و مثل خيلی از مظلوم های ديگه ی اين دنيا ...

فيلم superman روی پرده است...با خودم ميگم اين دنيا يه «سوپر من» ميخواهد که همه اين گنده ها را بشونه سر جاشون. بعد يادم مياد «سوپر من» هم آمريکاييه!!

ولی نه ....ما هم برای خودمون يه منجی داريم ... يکی که بالاخره يه امر خدا مياد تا حق اينها را - در همين دنيا - کف دستشون بگذاره. نميدونم کِی ...ولی نبايد دور باشه...آخه مگه بيشتر از اين هم ميشه جهان از ظلم و بی عدالتی پر بشه؟

پ ن : ديگه اون قدر مرگ و کشت و کشتن عادی شده که اخبار عراق از تيتر اول رفته تو قسمت خلاصه ی اخبار!! وقتی ميشنويم سی نفر ، چهل نفر در عراق مردند اون قدر برامون عادی شده که حتی ديگه يادمون ميره به ياد بياريم اينها که مردند عزيزهای کسانی بودند که الان تو غم از دست دادنشون داغدارند ...جوانهايی بودند که ميتونستند ساليان سال زندگی کنند...ديگه اون قدر عادی شده که انگار ديدن دست و پا و صورت خونی دل کسی را ريش نميکنه...اشکی در نمی‌آد. انگار که داريم به فيلمهای اکشن هاليوود نگاه ميکنيم. هر چند ... بالاخره اين صحنه ها هم ساخت آمريکاست!

پ ن ۲: ميدونم خيلی رو می خواهد که ۸ کيلو مطلب بنويسی بعد قسمت پيغام گير نوشتت را ببندی!! (دارم در مورد پست قبل حرف ميزنم) راستش نيست هنوز وبگردی را شروع نکردم ديگه از بعضی از دوستان واقعا خجالت ميکشيدم، گفتم پيامگير را قطع کنم کمتر عذاب وجدان بگيرم! بعد ديدم اين باز هم به نفع من پر رو است! بقيه اش ديگه تقصير اين پرشين بلاگه که ديگه ويرايشهای بعد از پست را نشون نميده!! راستی چرا اين پرشين بلاگ همچين شده ؟ نکنه فقط وبلاگ منه که برای هر پست کردن  اشک آدم رادر مياره ؟!

/ 37 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

سلام خانومی... پس کجايی؟؟ دلم تنگ شده..

حاج حميد

با سلام و عرض ادب و احترام محضر شما دوست بزرگوار. ضمن عرض تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) خدمت رسیدم تا ضمن عرض تبریک این ایام خجسته ، از شما جهت شرکت در مسابقه فرهنگی انتظار سبز دعوت بعمل آورم . بسی موجب خوشحالیست که شاهدحضور شما در جمع دیگر شرکت کنندگان این مسابقه فرهنگی باشم. برایتان آرزوی موفقیت و سر بلندی دارم ... در پناه گل نرگس باشید... یا علی مدد .. التماس دعا .... حاج حمید

محمدرضا

حاج خانوم رجبتون هممبارک باشه.... ايدئولوژيتا کی؟؟؟ حتما بم سر بزن-خوشحال ميشم<===فقط اگر زحمت کشيدی اومدی راجع به متن بگو نه اينکه بخوای جواب منو بدی

محسن داداشي - - -!

سلام نگاه عزیز ممنون از لطف شما در همدردی و همیاری خدا رفتگان همه را بیامرزاد

خاطراتچی

سلام به نظر شما زکات دانش ایرانیان خارج از کشور چیست؟

سارا

سلام... نکنه از وبلاگ نويسی استعفا دادی؟؟ کجايی؟؟؟؟

بوستان عشق

سلامی به گرمی عشق بر همراهان عزیز حلول ماه مبارک رمضان، پیشاپیش بر شما مبارک باد هر چند با تأخیر اما آبدیت کردم لذا منتظرم و حضور سبز شما را بر دیده منت می نهم. پیامبر اکرم(ص): خداوند در هر شب ماه مبارک رمضان می گوید:« به عزت و جلالم سوگند، به فرشتگان فرمان داده ام درهای آسمان را بر روی بندگان دعا کنند من بگشاید». امام حسن(ع): خداوند ماه مبارک رمضان را میدان مسابقه ای برای آفریدگان خود قرار داده تا با طاعتش برای خشنودی او از یکدیگر پیشی گیرند.

طلوع

سلام... مدتهاست که به وبلاگت سر میزنم ولی آبدیت نمیکنی ... چرا مگه استعفا دادی؟.... دلمون برای نوشته های قشنگت تنگ شده... تنبل نباش زود نوشتن رو شروع کن... امیدوارم که شما و خانواده در صحت و سلامت باشید..

خاطراتچی

خوشبختانه طرح گروه اندیشه ایرانی که به صورتی تلاشی خود جوش در جهت تسهیل دستیابی محققان ایرانی به منابع علمی آن لاین توسط جمعی از دانشجویان و اساتید ایرانی داخل و خارج کشور عملی شد، با استقبال خوبی روبرو شد. در مدت اندک اجرای طرح، بیش از ۱۲۰ نفر به عضویت یاهو گروه اندیشه ایرانی در امده اند ،انجمن های علمی فراوانی برای سازماندهی بهتر طرح شکل گرفت، و بزودی هریک از انجمن های علمی یاهو گروه مستقلی خواهند داشت. روش کارگروه:دانشجویان و محققان ایرانی مقاله یا منبع مورد نیاز خود را از طریق ایمیل به یاهو گروه اندیشه ایرانی اعلام می نمایند و اعضای گروه که به منابع علمی مزبور دسترسی دارند، نسبت به تهییه منابع درخواستی اقدام نموده و آن را برای متقاضی ارسال می دارند. لطفا شما نیز علاوه بر پیوستن به این گروه با اطلاع رسانی در مورد آن در وب سایت، وبلاگ خود و یا از طریق ایمیل، شما نیز در مسیر تحقق اهداف این طرح گام بردارید http://andishehirani.googlepages.com/home

چشم بینا

شما واقعا خسته نباشید با این همه نوشتن....:)