سلام سلام !

بعد از یک ماه سلام ! من برگشتم! حالتون چه طوره ؟ خوبید ؟ چه خبرها ؟ به قول معروف ما را نمی بینید خوشتون هست ؟ (من این قدر از کسانی که وقتی آدم را میبینند این جمله را میگن حرصم میــــــــــــگیره !! ) ببخشید که این مدت نتونستم بیام اینجا سر بزنم .فکر میکردم حتما در ایران یکی دو بار هم شده میام اینجا و مطلب میفرستم ولی راستش اونجا اون قدر شبانه روز در حال حرف زدن و حرف شنیدن بودم که کوچکترین نیازی به نوشتن احساس نمیکردم ! حتی انواع و  اقسام سر رسیدها و دفتر خاطرات را هم که با خودم برده بودم فقط شده بودند بار اضافی چون تازه الان که برگشتیم میخواهم شروع کنم و توش بنویسم !!!در ایران واقعا وقت سر خاروندن هم نداشتم !!  اما این مدت خییییلییییی خوش گذشت واقعا عالی بود تنها بدیش همین دوری از اینجا و از دنیای اینترنت بود که اون هم نه این که نباشه ها من ترجیح میدادم برای مخفی موندن و لو نرفتن در خونه ی این و اون اصلا سراغ اینجا نیام !!

اما تو این یه ماه خیلی اتفاقها افتاد ،خیلی کارها کردم ،خیلی جاها رفتم ،خیلی ها را دیدم . به خیلی ها زنگ زدم . خیلی فیلم دیدم ! خیلی پارک رفتم، خیلی میدون تقش جهان اصفهان رفتم و خیلی در آثار هنری دقت کردم! خیلی عکس گرفتم ،خیلی کتابفروشی رفتم و هی اسم کتابها را خوندم و ذوق کردم (اما خیــــلی کتاب نخریدم ! )،خیلی خربزه خوردم ! خیلی گرما خوردم !!،خیلی مهمونی رفتم ،خیلی حرف زدم ...خلاصه که خیلی خوب بود .  وقتی بر میگشتیم به نظرم این یک ماه خیلی کم اومد چون هنوز خیلی ها مونده بودند که دوست داشتم بهشون سر بزنم و ببینمشون و خیلی ها را بهشون زنگ بزنم تا حداقل صداشون را بشنوم و خیلی چیزها که دوست داشتم ببینم یا بخرم و خلاصه خیلی کارها که هنوز برام باقی مونده بود که انجام بدهم و دیگه وقتی برام نمونده بود.

یه ماه پیش موقع رفتن به ایران که بود در فرودگاه آلمان و بعد هم در تهران با دیدن ایرانی ها ،تیپهاشون، نوع برخوردشون ،طرز لباس پوشیدن و آرایش کردنشون ، اداها و اطوارهاشون ...با خودم گفتم «اه اه اه ...ما واقعا غیر قابل تحملیم !! من دیگه ایران بیا نیستم ! » اما موقع برگشت که بود برام همه چی رنگ دیگه ای داشت دیگه حتی با دیدن اون تازه به دوران رسیده های توی هواپیما هم حرصم نمیگرفت . بیشتر دلم گرفته بود . اما خوب ، وقتی هم که سفر دیگه کاملا تموم شد و برگشتم بروکسل و خونه یه حس دیگه ای داشتم :یه حس آرامش . یه چیزی را میدونید ؟ هیچ جا خونه ی آدم نمیشه ! حتی اگه این خونه ی آدم یه غار باشه وسط آفریقا ! جدی میگمها ! هیچ جایی آدم به آرامش نمیرسه جز توی خونه ی خودش . سفر هر چه قدر هم خوب باشه خونه ی آدم یه چیز دیگه است !!

به هر حال این مسافرت هم تموم شد و این یه ماه تبدیل شد به یک ماه تجربه و یک ماه خاطره ! یک ماه واقعا فراموش نشدنی ! این بار یا تفاوت ها کمتر از قبل بود یا من چون انتظارش را داشتم خیلی به نظرم این تفاوت ها سنگین نمی اومد یا اینکه اصلا من خودم هم به همون اندازه تغییر کرده بودم ! هر چی بود که خوب بود !خیلی خوب !

شنیدم یه بار یه بلژیکی میگفت ما همه چیزمون خوبه جز آب و هوامون . الان که از ایران برگشتم از دیروز تا حالا هوا ابری و هرازگاهی یه نم بارون هم میزنه . درسته که با هوای ابری دل آدم هم گرفته و برای همین من همیشه به این آب و هوا بد و بیراه میگفتم ولی الان که اون هوای گرم و اعصاب خورد کن تهران و اصفهان و مشهد را دیدم این چند روز همش دارم میگم بیخود نیست میگن بلژیکیها خنگن ! باید بهش میگفتم شما هیچ چیزتون خوب نیست جز آب و هواتون !!!

 

/ 28 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرهنگ

سلام وای چقدر ادم شرمنده می شه بعد از اين همه مدت سر ميزنه. کاش اين بلاگستان هم يه نوروزی چيزی داشت که ادم لا اقل سالی يک بار برای عيد ديدنی هم که شده به ديدار دوستاش می رفت. خوب خيلی هم شرمندگی نداره بابا. نه اينکه شما خيلی تند تند سر می زنيد! البته راستش تقصير از خودمه من که يه قرن يه قرن بروز می کنم که نبايد از کسی انتظار داشته باشم. اما چطوری شد اصلا اومدم اينجا. جايی از اين کدهای مزخرف گله کرده بوديد. گفتم ای گفتی بابا بياييد اين پرشن بلاگ را تحريم کنيم اين مزخرفات چيه اينجا گذاشته؟ باور کنيد سر و صدا بکنيم ورش می دارن. فقط سيا می دونه استفاده اين کدها چيه! اعتراض تحريم کنيم پرشن را باشه؟ همينجوری خيلی راحت بوديم اينم اضافه کردن. برای من يه صفحه مطلب نوشتن از اين کدها آسونتره

علي

سلام رسيدن بخير . ايران هم ايران قديم . من هم مدتی هست که از وبلاگها دورم اما زود بر می گردم . شاد باشيد

shahbaz222

سلام دوست عزيز : رسيدن بخير . اميدوارم که ايران بهت خوش گذشته باشه . خوش باشی .

شهود

سلام ....... راستی به نظر ِ تو ... زيباترين شکوه ِ فلسفه ی انتظار درچيست ؟؟

دختر مهربون

اول از همه سلام، دوم خوش اومدي ـ برگشتي - سوم اينكه وبلاگ عروس بلژيك رو ديدي؟ اين وبلاگ درباره زنان هست...

farhang

سلام. خوب پيام قبلی من که زير مطلب پايينی گذاشتم مربوط به مطلب بود. اينجا هم که ديدم رفتی حسابی خوش بگذرانی چی می تونستم بگويم الا اينکه يه کم دلم بسوزه که چندين سال است مادرم را نديده ام. انشا الله که خوش گذشته باشه. قرائن که حکايت از اين دارد که خوش گذشته. حيف که موقع رفتن متوجه نشدم و گرنه زحمتهايی برايتان داشتم. موفق باشيد

طلوع

سلام دست خوبم ... حل شما؟ ... خيلي خوشحال شدم كه كه مسافرت به وطن بهت خوش گذشته، آخه وطن هر چي هم كه باشه هميشه عزيز مي‌مونه... شادي باشي

Ghazaleh

خيلی خوشحالم که بهت حسابی خوش گذشته! هميشه خوش باشی

hamed

سلام! خوبيد ؟ تعطيلات خوش گذشت ؟ منظورم سفر به ايرانه . حالتون چه طوره ؟ خوبيد ؟ چه خبرها ؟ به قول معروف ما را نمی بينيد خوشتون هست ؟