خوشبختی

باورم نمیشه که الان دو سال است که چیزی ننوشتم. این قدر ننوشتم که پیدا کردن حروف برام رو صفحه کلید مشکل شده! 

خوب این مدت سرم خیلی شلوغ بود. هم بیرون از خونه مشغول بودم و هم در خانه با مسوولیتهایی به مراتب سنگین تر از دوران دانشجویی و مجردی.

الان اما در اوج مسوولیتهای زندگیم قرار گرفتم ولی از همیشه فعالیتم کمتره! سه ماهی میشه که روی تخت بیمارستان دراز کشیدم بدون اینکه اجازه داشته باشم پا رو زمین بگذارم. قبلش صبح از خونه بیرون میزدم و شب خسته و کوفته بر میگشتم و تمام تفریح و برنامه جانبی زندگیم حرف زدن با همسر و مامان بابا و خرید شنبه ها و خواب صبح یکشنبه ها بود, برای همین تجویز استراحت مطلق در نگاه اول برام خیلی هم شیرین مینمود. با خودم گفتم تمام کتابهایی که دوست داشتم رو میخونم, نقاشی میکشم و یا حتی شروع میکنم زبان هلندی را یاد گرفتن و... البته مهمتر از همه اینکه این همون موقعیتی بود که میخواستم تا کارهایی که مامانم برای من کرد رو من هم برای نی نی ام انجام بدهم. آخه از اول دوران حاملگیم این عذاب وجدان را داشتم که من نمیتونم اون طوری که مامانم برای من بود من برای نی نی ام باشم. چون من حتی وقت نمیکردم که با نی نی ام حرف بزنم!

آره خیلی دوست داشتم وقت کنم تا با نی نی ام حرف بزنم ولی خیلی زود بهم فهموندن که شاید این آخرین حرفهایی باشه که بتونم با کوچولویی که تازه شروع کردم به حس کردن حرکات ظریفش بزنم. از اون موقع بود که من فهمیدم مادر شدن یعنی چه. این که حاضر باشی تموم آزادی و سلامتی ات را فدا کنی تا کوچولوت سالم و به موقع به دنیا بیاد. پس کل زندگی و خونه من خلاصه شد به یه تخت بیمارستان با کلی امید و اضطراب.

این که یک دفعه با تمام توانایی ها و فعالیت و استقلال تبدیل بشی به وابسته ای که فقط دستهاش میتونه حرکت کنه و خودش به سمت چپ و راست بغلطه خیلی سخته ولی همچین تجربه ای بهت کمک میکنه که بفهمی چه قدر خوشبخت بودی و هستی چرا که خیلی ها هستن که مجبورن مدتها و چه بسا یه عمر در همچین شرایطی زندگی کنند اون هم با درد. شاید همین قدر که من میتونم تکون بخورم هم نتونن. و مهم تر از همه اون امید و هدف زیبایی که من براش می جنگیدم را نداشته باشند. بار ها با خودم فکرکردم که اگه برای نجات خودم بود باز هم ادامه میدادم یا نه؟ یا چه میکردم اگه جای اون جانبازهایی بودم که محکوم هستند همه ی عمر این جوری روز و شب رو بگذرونند در حالی که شاید هزاران سوال در مورد هدفی که داشتند و نتیجه ی اون ذهنشون را درگیر کرده؟

به هر حال مهم اینه که آدم بتونه در هر موقعیتی بهترین ها را ببینه. من این مدت بهترینهای زیادی را درک و دریافت کردم که مهمترین اونها عشق بود. عشقی که در دوران سختی, اعضای یک خانواده را بیشتر و بیشتر در کنار هم قرار میده. بعضی وقتها زندگی های یکنواخت ما را از هم دور و دورتر میکنه. این اتفاق باعث شد که من بتونم پس از مدتها زمان زیادی را با مادرم بگذرونم. دستهای بابام رو بگیرم و نگاه محبت آمیز برادرهام را تند تند دریافت کنم و صد البته بیش از پیش رشته ی عشق پیوند با همسرم محکمتر بشه و با هم بی ریاتر و یکی تر بشیم. 

 من این رو به خوبی درک کردم که میشه روی یه تخت بیمارستان زندانی باشی تنهای تنها تو یه چهار دیواری ولی دلت گرم باشه که تنها نیستی و یه قدرت ماورایی هست که در بدترین ها هم برات خوبی میخواهد و تنهات نخواهد گذاشت.  

وقتی همه ی اینها را کنار هم میگذاری میفهمی که با وجود تمام سختی ها و ترس و واهمه ای که وسطش قرار گرفتی چه قدر خوشحال و خوشبختی! اون وقت دیگه به جای آرزوی یک دقیقه روی پا ایستادن, قدم زدن, کنار پنجره رفتن و هوای آزاد را بلعیدن, دوش گرفتن و دستشویی رفتن, برای مترو دویدن ها و برای نی نی خرید کردن ها و توی خونه ی خودت بودن ها ... فقط دلت یه چیز میخواد... اینکه به همه ی اون عزیزایی که کنارت هستند و تنهات نگذاشتن (از خود خدا گرفته تا خانواده و دوستان) بتونی بگی چه قدر دوستشون داری و از وجود و حضورشون خوشحال و خوشبختی! 

/ 10 نظر / 52 بازدید
مهشيد

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]

ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.

خانومی

هوای شرجی همیشه کلافه کننده س

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]

بچه ها ی خرمشهر

سلام... نوشته‌ها تون واقعا عالیه، من هم مطلب می نویسم و هم داستان. به وبلاگ من هم سر بزنید. مدیر وبلاگ :عقاب سفید

بچه ها ی خرمشهر

چرا آدرس ارسال نمیشه وبلاگ بچه‌ها ی خرمشهر Www.sonata1348. blogfa. Com از طرف مدیر وبلاگ :عقاب سفید