هیچ خونه ای وطن نمیشه!

کاش میشد یه جوری زمان را نگه داشت! نمیدونم چه جوری میشه قدر زمان را دونست! الان حس میکنم خوشبخت ترین دختر روی زمینم! چون  در کنار همه ی کسانی هستم که دوستشون دارم! حسابی هم دارم خوش میگذرونم! بدیش فقط یه چیزه اون هم بعدش یعنی زمان برگشته! فعلا دوست ندارم به اون موقع فکر کنم...به قول اسکارلت فردا به آن فکر خواهم کرد!

 بر خلاف تصورم ایران الان با ایران سه سال پیش خیلی فرق نمیکنه. چرا ! فقط بر اساس «مد جدید» کله ی خیلی از هموطنانمون به طرز مسخره ای دراز تر شده!!! دست خودم نیست اما وقتی این کله های دراز را میبینم ( به خصوص از پشت سر) یا تیپ و مدل های اجق وجقی لباس پوشیدن ها و آرایش های صورت (چه زنونه و چه مردونه)  را  میبینم خنده ام میگیره!! بگذریم که خودم یه پا جوکم تو خیابون! هم به خاطر اینکه همش خندانم! و هم به خاطر ضایع بازی ها که خودم در میارم! دقیقا مثل کسی که بعد از چند سال از تو غارش اومده بیرون!!

مثلا قبل از اومدن به خودم آمادگی شنیدن قیمتهای عجیب غریب را داده بودم و وقتی رسیدم هم 2000 تومانی ها را زیارت کردم هم 5000 تومانی ها را!  سوار تاکسی میشم آقاهه باید 25 تومان پسم بده یه 5 تومانی میگذاره کف دستم! نگاش میکنم میبینم 25 تومانیه که در سایز 5 تومانیه! از اون طرف با مامان رفتم خرید  ازم میخواهد از تو کیفم یه 200 تومانی در بیارم کلی میگردم و یه پول، رنگ دویستی در میارم میبینم عکس امام روشه اما نوشته 200 تومان مامان ازم میگیره بده به فروشنده از دستش دوباره پول را میقاپم : اه مامان این دویستیه اما عکس امام داره روش!! یه هو یادم میاد وسط مغازه ام و مغازه دار منتظر این دویستیه و داره بر و بر نگام میکنه! فکر کنم  به اندازه ای که من  از دیدن اون دویستی در عجبم اون از دیدن من در عجبه !!

خلاصه برای خودم فیلمی ام!

در مورد دیگر خصوصیات فرهنگی مردم ،  تا حالا خیلی دلم از خیلی چیزها پره! اما هنوز اون قدر ندیدم که بتونم جمع ببندم و بگم اکثریت مردم فلان مشکل فرهنگی را هنوز یدک میکشند! یه ذره دیگه مردم را ببینم مطمئن تر بشم، بعد! البته اگه بعدا من هم عادت نکنم به خیلی از رفتارها!

در ماه رجب ایم! التماس دعای فراوان دارم! اعیاد پیش رو را هم پیشاپیش تبریک عرض میکنم!


/ 11 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نقره ای

اینا هستن که دوستای قدیمشونو دیگه تحویل نمی گیرن!!!! الان احتمالا برگشتی غربت ... اگه نه که پس سلام!!!

icegirl...!

سلام ... اولاً اينکه کی گفته هيچ خونه ای وطن نمی شه؟ يه جا هست که که از وطن آدم به آدم نزدیک تره ... اونجا وطن ماست ... خانه ی خدا ...( جمله ی کاملم رو در آینده ای نه چندان دور در بلاگم می نویسم )..! دوم اینکه در روز ۱۳ رجب به وقت عربستان ... به هنگام نماز مخصوص روز تولد حضرت علی مقابل رکن يمانی ... خانمی از جلوی من رد شد که به ناگاه ياد تو افتادم ... همون جا برات دست به دعا گشودم ( منّتی نيست ) سوم اينکه در تاريخ ۱۸/۵/۸۶ خانم‌ها مونا جهان شاهی و فاطمه تاجيک اسماعيلی به شدت برای شما سلام رساندند ...( سلام رسون سلامت)

سارا

سلام خانومی... نمی دونم هنوز ايرانی يا برگشتی.. ولی اميدوارم بهت حسابی خوش گذشته باشه و تو ذوقت نخورده باشه زياد!

icegirl9021...!

سلام ... اينترنتم قات زده بود ... نمی دونم کدوم کامنتم ثبت شده ... پس لطف کن فقط يدونش اونم فقط اين آخری رو تاييد کن ... این که ۳ تا مورد داره و آخر از همه ست .. هیچ کدوم دیگه رو نذار تو بلاگت ...مرسی!

icegirl...!

اول اينکه کی می‌گه هيچ خونه ای وطن خود آدم نمی شه؟ يه چيزی الآن آپ می کنم که هر وقت آن لاين شدی بری بخونی... يه چيزی که وقتی خوندی خودت هم بگی ا...آره ...!اونجا از وطن خود آدم هم به آدم نزدیک تره ...! دوم اینکه راجع به التماس دعای ویژه ‌ی ماه رجب ات... در تاریخ ۱۳ رجب به وقت عربستان ... هنگامی که داشتم نماز حضرت علی رو برای تولدش مقابل رکن یمانی می خوندم... یه خانمی از جلوی من رد شد که خیلی من رو یاد تو اندااخت... بی شک به خاطر شباهت بیش از حدش به تو بوده...! (۱۰۰٪)... خیالت راحت که برات دعا شد فراوون ... آیندت دیگه تضمینه...... (۶۰٪) سومیش اینکه خانمها مونا جهانشاهی و فاطمه تاجیک اسماعیلی در تاریخ ۱۸/۵/۸۶ سلام مخصوص بسته بندی شده با پاپیون قرمز برایت رساندند ...! سلام رسان سلامت...!

حاج علي

فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد بزرگ این ماه پر برکت بر همه عاشقان ولایت مبارک باد بزرگان، پيوسته ماه شعبان را مقدمه ورود به «ضيافة ‏الله‏» در ماه رمضان دانسته ‏اند. از اين‏رو، كسب آمادگيهاى فكرى و روحى براى درك هر چه بيشتر فيض معنوى ‏از اين «مهمانى خدا»، لازم است. با دلنوشته ای در ماه شعبان به روز شدم . منتظر قدوم شما هستم

President Evil

سلام. واللا خوشحالم که برگشتی به وطن. منی که داخل هستم می دونم که ایران و مردمش در حدود ۷ سال اخیر به دلایلی که جای بحثش نیس خیلی عوض شدن و این اواخر هم این سرعت بیشتری پیدا کرده. به شخصه فکر می کنم که برای تحصيل هم که شده (و داره می شه!) بايد از اينجا برم. ديگه جا برای امثال من نيس. ايشالا ما ميريم مملکت به از برگ گل می شه.

حاج علی

سلام دوست خوبم . ارزو ميکنم هر چه زودتر با موفقيت و سربلندی برای حضوری هميشگی به وطن عزيزمان برگرديد . با دلنوشته ای تحت عنوان ؛ سبکبالان؛ به روزم و منتظر حضور شما . موفق و سلامت باشيد

حميد رضا

سلام دوست عزيز ٬ خيلی خوشحالم که به ايران اومدی( البته نمی دونم شايد الان اين خاک پاک رو ترک کرده باشی) انشا الله که حسابی خوش گذشته باشه مدت زياديه که به وبلاگ من سر نزدی ... ! خيلی خوشحالم خواهی کرد اول به دليل دعا در ماه مبارک رمضان و دوم بخاطر بازديدت