اسم وبلاگ

تبريک! تبريک ! دهه فجر را ميگم !
ميگم چه طوره من اسم وبلاگ را عوض کنم بگذارم «اعياد نامه» ؟! از دست اين اسم هوای شرجی هم که همه فکر ميکنند من يا مال خوزستانم يا مال شمالم يا ازم از آب و هوا می پرسند راحت ميشم !
حالا که حرف اسم وبلاگ است خوبه يه مختصر توضيحی در مورد اسم وبلاگ بدهم که خيلی ها در موردش ازم پرسيده و میپرسند و خواهند پرسيد :

قبل از اين که بيام بروکسل يه صفت از اين شهر شنيده بودم اونم اينکه اينجا هميشه هوا ابريه.الان ميبينم اون طوری هام نيست اما من همون روزها اين موضوع را باور کردم چرا که تا يه ماه بعد از ورودم به بروکسل از بس هوا ابری بود من يه بار هم رنگ خورشيد را نديدم . بعد در همون ماههای اول غريبی بود که برای فرار از غربت و فراموشی افسردگيها به اينجا پناه آوردم . اولين اسمی که برای ساخت وبلاگ به ذهنم رسيد همين هوای شرجی بود چون هم دلم گرفته و بارونی بود و هم هوای اون روزها . البته وقتی شروع به نوشتن کردم با خودم عهد کردم تا اونجاييکه ميتونم از غم و غصه ننويسم .چون نه تنها اين احساس ناراحتی را به ديگران هم منتقل ميکنم بلکه کاملا خالی هم نخواهم شد (چراکه اينجا ماندگارتر از يه تيکه کاغذه واحساس ميکنم اون غم تو اين خونه بيشتر جاويدان ميشه) . شايد برای همين طرز فکر هم هست که با بيشتر وبلاگهايی که هميشه از غصه هاشون مينويسند مشکل دارم . بگذريم ...به هر حال اين اسم موند روی اينجا و اسم من هم شد نگاه .به هر حال الان هر دوی اين اسمها را دوست دارم وبهشون عادت کردم، فکر نکنم يه روزی بتونم عوضشون کنم . 
اين چند روز که جام جم همش آهنگهای انقلابی ميگذاره و تصاوير زمان انقلاب را، يه جورهايی به جوونهای اون زمان حسوديم ميشه! حتی با ديدن فيلمهاشون هم آدم کلی احساس هيجان ميکنه .يه جور هيجانی که در پارک ديزنی لند هم نميتونه پيدا کنه ! خوش به حالشون ...هر چند که خودشون خودشون را نسل سوخته ميدونند اما من که به شخصه خيلی دوست دارم اون حال و هوای ۱۲ تا ۲۲ بهمن را خودم يه دور ميچشيدم .


امروز بعد از مدتها يه ذره وبگردی کردم . به چند تا لينک با حال برخوردم که ميگذارم اينجا شما هم ببينيد:
چه قدر فرق بين لبخند واقعی و غير واقعی را تشخيض ميديد؟ اينجا ميتونيد خودتون را تست کنيد .من که ۱۵ از ۲۰ شدم ! :(
امان از دست اين ژاپنی ها !يک قدم کوچک برای سياره ی ما و يک قدم بزرگ برای اکولوژی : گياهان جاکليدی !
اين عکس هم جالبه!

 

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن

ای بابا. حسودی که خوبه. من آدم به اين جدی يی(!)، يک ربع نشستم صحنه های اين تظاهرات ها رو توی جام جم ديدم، آخرش داشتم گوله گوله اشک می ريختم. هنوز هم درست نفهميده ام به حال خود يا آنها! خوشحالم که به قول اينها more frequently می نویسید. باز هم منتظر نوشته هایتان هستم. :)

شكوفه

سلام خانومی ............... به نظر من اسم وبلاگت رو بذار تبريک نامه ..................(چشمک) اينحوری خيلی بهتره !!‌اميدوارم که هميشه موفق و پاينده باشی ! در پناه حق

ئه سرین

من اجازه ميدم اسمت رو عوض کنی:))) می گم حالا اگه هوا شرجيه ايشالله هميشه حال خودت بهاری باشه! اسم وبلاگت اعياد نامه و اسم خودت هم عيدی:)) باحال می شه ها!:))

علی انصاری

سلام دلاور /// والفجر ، و ليال عشر ، و الشفع و الوتر //// «وَ قُل جَاءَ الحَقُّ وَ زَهَقَ البَاطِلُ إِنَّ البَاطِلَ کانَ زَهُوقاً» //// يوم الله ۲۲ بهمن بر شما و ملت غيور ايران مبارک باد..../// وبلاگ موشکی و نظامی با مقاله « دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه نظامی » بروز شده لطفا مطالعه بفرمايين .... يا علی

محمد(يه دل خاکی با کلّی پاکی)

ميگم بيا اسم بلاگت رو بذار کلم بروکسل ... نه شوخی کردم همين الان اسمش خيلی خوبه . من که اصلا دوست ندارم برم به سال ۵۷ برام هيچ لذتی نداره شايد شما هم اگه به درون قضيه نگاه کنی دلت برای اون جوونای فريب خورده بسوزه . شاد باشی .

نگاه

با نظرتون در مورد فریب موافق نيستم ! الان مسابقه فوتبال بود . قبل از مسابقه کارشناس برنامه ميگه يه گل را که حتما ميزنيم و برد که حتما با ماست... حتما اختلاف زياد خواهد بود ! الان که دارم اينها را مينويسم دو دقيقه به پايان بازی مونده . دارم خدا خدا ميکنم در اين دو دقيقه فقط گل نخوريم ! مساوی هم خوبه ! قضاوت شما بعد از ۲۶ سال و مقايسه حال با اون موقع مثل قضاوت اون کارشناسه ميمونه ! مطمئنا بعد از بازی کلی ايراد به بچه ها و مربی ميگيره در حالی که قبلش از همشون تعريف ميکرد ! اگه ميتونست اون ايراد ها را قبل از بازی بگيره ...بگذريم ...به نظر من جوونهای ۲۶ سال پيش برای خودشون يه هدف والا داشتند با يه آرمانهای بلند . در به دست آوردنش هم تلاش کردند و موفق شدند . همينه که دوست دارم جای اونها باشم . چون به هدفشون رسيدند. و این لذت بخش ترین قسمته ! اما اينکه بلد بودند حفظش کنند يا نه ...این چيزیه که من و شما الان ميتونيم بگيم .

sareh

سلام!!!دهه ی فجر که می شه موقع شنيدن آهنگا و ديدن تظاهراتای اون زمان گاهی بدجوری مو به تنم سيخ می شه... آدم واقعاً به فکر می افته که چی شد که اون همه شور و هيجان و عشق و آرمان به اينجا کشيد!!!........اسم وبلاگتونو خيلی دوست دارم،کاری به دليلش ندارم اما خيلی قشنگ و آروم کننده ست...

آلباتور

سلام . امیدوارم خوب باشید . من مطالبتون رو خوندم . واقعاً آدم از خوندن مطالب شما لذت میبره . به من هم سر بزینید . موفق باشید .

ali

السلام عليك يا ابا عبدالله فرا رسيدن ماه محرم را به همه آزادگان بخصوص شيعيان عالم تسليت ميگويم . بيائيم با شناخت بيشتر از امام حسين عليه السلام و واقعه عاشورا و ماجراهاي پس از آن ، چون سدي محكم در برابر مغرضان از انديشه ناب شيعي خود دفاعي منطقي داشته باشيم. http://akherat.persianblog.ir/ update shodim. ye sari bezanid. montazeretoonam سلام خواهر خوبم.داشتيم؟ يعنی همه جماعت مردها اينطورين؟ باشه يکی طلب این داداشیتون.منتظرتون هستم.