نمايشگاه اسب

پيارسال فکر کنم همين موقع‌ها بود که همين جا نوشتم شهر بروکسل پر از مجسمهء گاو شده ! خوب اين ايده ی مجسمه های رنگی امسال در مورد اسب به کار برده شد. اين طور که من فهميدم اين يه مسابقه ی هنريه در مورد شکلها و ايده هايی که ميشه از يه اسب داد. اکثرا روی يه ماکت خاص هست و شرکت کنندگان بنا به سليقهء خودشون با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف اون ماکت را تزيين و رنگ آميزی ميکنند. البته کسانی هم هستند که کامل ماکت را تغيير ميدهند و با سليقه ی خودشون از نو ميسازند.

       

  از قرار امسال يه جورهايی شايد بشه اين برنامه را با ۱۷۵ سالگی بلژيک هم ربط داد. به خصوص که در بسياری از کارها يه رنگ وطن و پرچم و نقشه و ديگر متعلقات بلژيکی ديده ميشد.

با اينکه دو سال از اون نمايش گاوهای رنگ و وارنگ که دور تا دور شهر در هر ميدان و خيابانی گذاشته بودند گذشته اما هنوز هم در مغازه های توريستی مرکز شهر که ميری مجسمه های مينياتورشون را ميفروشند. شنيدم اون گاوها الان به سوئيس رفتند(يعنی بردنشون!) و در اونجا به نمايش گذاشته شده اند (به نظرم گاو همون به درد سوئيس هم ميخوره). البته تعدادی از اون گاوها هم به قيمت زيادی فروخته شده اند.

اين سری اين مجسمه ها را در تمام شهر پراکنده نکردند بلکه همه را در يکی از ميدانهای قديمی شهر جمع کردند.

این یکی کامل از گندم پر شده دو تا عقبی کامل با عکس .
برای من که اين جور نمايشگاه‌ها خيلی جالبه. چون آدم با هزاران ايده روبرو ميشه که خيلی هاش اصلا به ذهن خود آدم خطور هم نميکنه.

 يه سری عکس‌ها را که همینجا گذاشتم(البته اگه باز شده باشند). اگه دوست داريد تعداد بيشتری عکس و در سايز بزرگتر ببينيد ميتونيد به اينجا مراجعه کنيد. اين هم همه ی اسبهاست از سايت اصلی.

/ 26 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
من

من دقيقا يه همچين موضوعي رو توي دبي شنيده بودم.

بومرنگ ......... رضا

سلام دوست خوبم ...... خوبي ؟ روزگارت خوبه ؟ ...................... ميدوني من فكر مي كنم وقتي آرامش فكري و حداقل آسايش توي يك جامعه بر قرار ميشه مجال بروز و ظهور رويدادهاي هنري اين چنين هم پديد مياد ... به زبان ساده تر و عاميانه اش تا وقتي فضاي جامعه اي رنگ عزا و كسالت به خودش داره ... هنر - چه در مقياس مردمي و چه در نوع خاص و كلاسيك - مجال ظهور آن چناني پيدا نمي كنه ...... و اگر هم پيدا كنه همانقدر سطحي و گذراست ........ جشنواره هاي گاو و اسب و مجسمه هاي شني و مجسمه هاي يخي و غيره ... همه نشان از اين داره كه فضاي اجتماعي آن ديار پتانسيل هاي خلق اثر رو براي مردم فراهم ميكنه ......

بومرنگ ......... رضا

جمله ام رو اصلاح میکنم ............. همه نشان از اين داره كه فضاي اجتماعي آن ديار پتانسيل هاي خلق اثر رو به فعل مي رسونه ......

جناب کارگردان

سلام... مثل اينکه شما هم سرتون مثل من شلوغه و نميرسيد آپ نماييد...ولی باز خوب شد که ايندفعه عکسها اومد . چقدر بامزن . بعضی وقتها به اين فکر ميفتم که کاش به يه مناسبتی یه کارناوالی چیزی تو اینجا هم راه میفتاد . اگر چه با این بدبختیهای مردم شاید ولخرجی به حساب بیاد .

خاطراتچی

ببخشيد چند روزی مسافرت بوديم و نتوانستم به سايتتان سر بزنم . از اطلاعاتی که داده بوديد هم بسيار ممنون. راستی اون جولای را هم درست کردم باز هم متشکر

یاد

کوثر شط جاری زمان است .آبی است که زندگی را جنبش وحرکت ميبخشدو استواری درختان و سبزینگی گیاهان همه از طراوت اوست . "کوثر" آیه خدا برای اهل ایمان و دلشدگان است . آفتاب ، از بلندای خانه ای بر می خیزد که "فاطمه" در آن طلوع کرده باشد ."فاطمه" ، باطنه عالم است . سر سویدای مصطفی است . آمدنش، پاکی را به آستان وجود می آورد و عصمت حقیقتی است که از نگاههای مهربان او می بارد . "فاطمه" ، هدیه عاشقانه خداوند به عالم وجود است "فاطمه" آمده است تا انسان را با بوی بهشت آشنا سازد.او آمد تا مهرورزی را به تماشا بگذارد.عشق، موج نگاههای اوست ،که بر ساحل دل های آسمانی می خورد ،تا ایمان ومعرفت را به آنان هديه دهد. سالروز ميلاد پر سرور کوثر مهربانی حضرت فاطمه وروز عزيز و مبارک زن بر شما مبارک

alfam

حق.......بعد از يه قرن و اندی سلام رفيق خوب. هموطن مهربون.

ghazaleh

چه جالب .. واقعا چه ايده هاي جالبي دارن ... ولي 175 سالگي بلژيك يعني چي؟ مگه 176 سال پيش بلژيك نبوده؟!

نگاه

نه نبوده !!!

جهانگرد مسافر

سلام دوست عزيز قشنگ بود.فکر کنم اینجا نزدیک موزه جنگ باشه.اینطور نیست؟ موفق باشی من آپ کردم ممنون میشم سر بزنی